תומכת פרו-ישראלית נלחמת באנטישמיות

בתקופה שבה תנועת ה-BDS האנטי-ישראלית צוברת תאוצה ופופולריות, תמיד מעודד ומרענן לשמוע שתמיכה, שפיות והיגיון קיימים, לעיתים במקומות הכי לא צפויים.

בניו אורלינס, לואיזיאנה, על נהר המיסיסיפי, יש כנסייה מקומית המשתייכת ל-Intercontinental Church of God. הכנסייה הזו לא רק מתנזרת מתרבות הוודו הפסיאודו-קאריבית האופיינית לאזור. היא מקפידה לדבוק במצוות מסוימות של התורה. אפשר למצוא בה מנהגים המוכרים ביהדות כגון שמירת כשרות וקיום החגים המצוינים בתנ"ך. קלואי ולדרי, בחורה לא יהודייה, בת 23 באה מהכנסייה הזו.

קלואי לא הייתה מודעת כמעט למה שהתרחש בישראל למרות הבסיס האיתן של הכנסייה ממנה היא באה. ואולם כל זה השתנה לאחר שהיא הושפעה מספריהם של ליאון יוריס, אלי ויזל ומקריאה על השואה. תוך זמן קצר הפכה הבחורה האינטליגנטית וחדת הלשון הזו לפעילה פרו-ישראלית בקמפוסים של האוניברסיטאות בניו אורלינס ובטוליין לפני שהמשיכה ונהייתה לעוזרת מחקר בעיתון "וול סטריט ג'ורנל". במשך השנים לא השתנתה השליחות שלה גם בעבודות שבאו אחרי ובארגון שהיא הקימה בקמפוס שלה בשם "בעלי ברית עם ישראל". היא מרגישה כי המאמינים בדמוקרטיה, יהודים ולא יהודים, חייבים להילחם באי צדק והוא האנטישמיות.

ולדרי בילתה זמן ללמוד על הסברה פרו-ישראלית בארצות הברית ותרמה רבות לפיתוח דרכים כיצד להגיע אל הצעירים בדרך המוכרת אליהם יותר, כלומר באמצעות סרטוני וידאו. היא מרגישה כי ההיסטוריה של עם ישראל מעוררת השראה משום שהיא מגלמת את החוויה האנושית.

בלי לוותר, כתבה הפעילה חדת הלשון הזו מאמר חריף בשם "עבור הסטודנטים למשפט בפלסטינה, מכתב מאת אישה שחורה כועסת". במאמר היא מאשימה את עמיתיה הפרו-פלסטינים בשימוש לא הוגן ברטוריקה של התנועה למען זכויות השחורים באמריקה. היא כתבה, "אין לכם זכות לעורר את המאבק של עמי לטובת מטרותיכם הקלוקלות, ואל לכם להעמיד פני קורבן בשמנו. אל תעמידו פנים כאילו אתם ורוזה פארקס הייתם יכולים להיות חברים טובים בשנות השישים. רוזה פארקס הייתה לוחמת חירות אמתית. רוזה פארקס הייתה ציונית".

הזהות והמורשת של הפעילה הזו הופכות אותה די ייחודית בפעולת ההסברה הפרו-ישראלית, דבר אשר גרם בלבול מסוים. ולדרי הואשמה בהיותה אוונגליסטית וימנית אף על פי שטענה שהיא אינה כזו. היא התמודדה עם ביקורת מצד קבוצות ויחידים כולל אמירה גזענית של בלוגר אחד: "הם סוף כל סוף עשו זאת: מצאו כושי ציוני: הדוד תום רוקד משמחה!"

עם הפופולריות באות גם תגובות שליליות כולל איומים על חייה. בלי להירתע קלואי אומרת שאלה רק מעודדים אותה להמשיך ולהפיץ את המסר שאנטישמיות מקורה מגזענות והטיפול בגזענות הוא המשך הפצת מסרים חיוביים על הציונות. היא כותבת, "אני לא מודאגת מהדרך הארוכה והקשה של המאבק הזה. אנחנו חייבים להילחם בכל כוחנו. אנחנו ננצח. אין לנו ברירה אחרת. עלינו לשים קץ לאנטישמיות פעם אחת ולתמיד".