שדולה של יהודים משיחיים מאמריקה מקדמת "פתרון מדינה אחת"

הניסיונות הדיפלומטיים לפתרון הסכסוך הישראלי-פלסטיני נמשכים כל עוד הוא לא הסתיים. הידוע שבהם הוא ההצעה לפתרון "שתי מדינות לשני עמים". הפתרון הזה דוגל בהקמת מדינה פלסטינית לצד ישראל בשטחים שישראל כבש מירדן ומצרים במלחמת ששת הימים, כלומר יהודה, שומרון וחבל עזה.

משנת 1974 הפך המונח "שתי מדינות לשני עמים" למשפט מפתח מתפשט, והוא מקודם על ידי האו"ם ועל ידי מדינות וגופים התומכים באג׳נדה הפלסטינית. ראשי ממשלות ונשיאים ברחבי העולם קיימו דיונים רבים, בין היתר, בעניין חלוקת שטחים, הקצאת קרקעות ורישום מחדש של גבולות. לנוכח תהליכי משא ומתן נכשלים לאורך השנים נשמעו קולות רבים המתנגדים לפתרון שתי מדינות מסיבות שונות.

לאחרונה נסב הדיון יותר על "פתרון מדינה אחת" וחסידיו החדשים של רעיון זה הם דווקא יהודים משיחיים מאמריקה. בהובלת הארגון Alliance for Israel Advocacy – (AIA) שבראשותו עומד היו״ר פאול ליברמן, יש לקבוצת היהודים המשיחיים הזו גישה שונה. הסיסמה שלהם הוא פשוטה: תמיכה בישראל מבוססת על כתבי הקודש.

הם פתחו משרד בוושינגטון והם משדלים לתמוך בישראל ולהיפטר מקבלת הרעיון הפופולרי וארוך הטווח שבו נאחזו הרפובליקנים והדמוקרטים בארצות הברית לפתרון שתי מדינות. הם תומכים בישראל ונעזרים בפסוקים ובנבואות מהתנ"ך. כששוחח עם WND, אמר ליברמן, "ישראל נאלצת להיכנס לוויכוחים שבהם היא צריכה להגן על עצמה באומרה 'עזבו אותנו לנפשנו, איננו מזיקים לאיש, זה בסדר', ולמרבה הפלא, לאורך כל השנים האלה אין היא אוחזת במקל העוצמתי ביותר שיש באמתחתה והוא כתבי הקודש".

בניגוד מוחלט לעמדת מועצת הכנסיות העולמית ולשאר זרמים נוצריים עיקריים המקדמים את תיאולוגית מסמך קיירוס פלסטין לשחרור פלסטין או לעמדת הכנסייה של סקוטלנד Inheritance of Abraham?, השדולה הזו מוכיחה באמצעות כתבי הקודש שהעם היהודי התקבץ בארץ אבותיו לפי נבואות התנ"ך. העדות ההיסטורית המדויקת של התנ"ך הוכחה בתגליות ארכאולוגיות בעבר ובהווה המאשרות את נכונות הכתובים.

ליברמן אמר שזרוע השדולה החדשה הזו של תנועת יהודים משיחיים באמריקה תפנה את הקונגרס האמריקני להיעזר בכתבי הקודש כמסמך בסיסי לזכות קיומה של ישראל.

נוסף על השתדלנות ל"פתרון מדינה אחת" יילחם הארגון AIA גם נגד אנטישמיות ונגד תנועת BDS אשר אומצה בקרב זרמים רבים בכנסייה המאמינים שאלוהים החליף את עם ישראל בכנסייה להיות העם הנבחר ועם הברית.

כאדם משיחי וכאיש המכיר את הפוליטיקה ואת הממשל, ליברמן מסביר באופן ברור שגם לעמים האחרים יש תפקיד בכתבי הקודש בהקשר לעם ישראל. העבודה מרובה, ועל יהודים ולא-יהודים לעבוד יחדיו למען מטרה זו. בשנים האחרונות אימצו זרמים שונים בכנסייה את תיאורית BDS האנטי ציונית שגם קוראת לחלוקת ארץ ישראל ובעיקר לחלוקת עיר הבירה ירושלים. ליברמן סבור שאנטי-ציונות היא במקורה אנטישמיות ויחד עם התיאולוגיה החלופית הן הניגוד המוחלט לכתבי הקודש.

ה-AIA תחת הנהגתו של ליברמן נלחם בבלבול שהתגנב לכנסיות. אף על פי שרבים בכנסייה תומכים בישראל הם אינם מבינים את הסיבות לאור הכתובים. ליברמן אמר בריאיון עם WND, "יהיה טוב אם נוכל להשפיע על דעת הקהל ולומר להם שכתבי הקודש רלוונטיים, שהתנ"ך מנבא היסטורית. לא עדיף לנו לעמוד מאחורי הכוח העצום הזה מאשר להיכבש על ידו? בואו לא נלך נגד כתבי הקודש. עלינו לצדד בהם ולהציג את הרעיון הזה. אנחנו חושבים שיש אנשים רבים המוכנים לעזור לנו".

אירוע הפתיחה של ארגון AIA יהיה כדיון פומבי ב-10 במאי על גבעת הקפיטול בארצות הברית. בעזרתו של השתדלן המנוסה טרי אלן יקרא הארגון AIA לסיים את הסכסוך הישראלי-פלסטיני ב"פתרון מדינה אחת" המבוסס על כתבי הקודש.