חוויה ישראלית ייחודית למשיחיים צעירים מאמריקה

השמש החלה לשקוע על הרי יהודה כשנכנסתי למושב יד השמונה. קבוצה של תיירים צעירים מארה"ב מטעם הארגון YMJA ("איגוד היהודים המשיחיים הצעירים באמריקה") שסיימה לא מזמן טיול בארץ, ישבה במעגל ושוחחה על החוויה שהייתה להם בישראל.

התיישבתי על ידם בשקט כדי לא להפריע למראה הנפלא שנקרה בדרכי. התרשמתי מהרצינות ומהגישה הרוחנית של המשתתפים. הם חילקו זה עם זה בכנות את רשמיהם ואת רגשותיהם משלושת השבועות האחרונים וכיצד שלושת השבועות האלה השפיעו על חייהם. יכולתי להקשיב שעות לסיפוריהם ונראה לי שלחוויותיהם לא היה סוף. הם הפגינו רצינות, כנות ולהיטות. הם היו אמתיים ונלהבים, נרגשים ובטוחים שכל מה שראו ולמדו ישפיע עליהם לטווח ארוך.

דיברתי עם מדריכי הקבוצה והם נתנו לי מידע על מה שהיה.

זו הפעם השלישית ש-YMJA מקיימים טיול חוויתי בישראל. המטרה היא לאפשר לצעירים משיחיים מחו"ל לחוות חוויה יהודית משיחית בארץ. הם רוצים לתת הזדמנות לצעירים הללו להעמיק את תחושת הזהות היהודית-משיחית שלהם, לעזור להם להבין את חשיבותה המקראית וההיסטורית של ארץ ישראל ולחזק את התפיסה הזו, ולתת להם הזדמנות לשרת בארץ.

הטיול כולל פרויקטים שונים של שירות שבהם ניתנת לצעירים הזדמנות לעבוד בבית תמחוי, לברך ניצולי שואה, להתנדב בארגונים מקומיים ("פרויקט יוסף", "חזון לישראל" ועוד) המספקים עזרה מעשית לנזקקים, לנקות את בית הספר היסודי המשיחי "מקור התקווה", לעבוד בחוות חקלאיות שונות, לתת צעצועים לילדים בבתי חולים ועוד פרויקטים כאלה ואחרים.

במסגרת החוויה הישראלית המשתתפים מטיילים לאורכה ולרוחבה של הארץ ומבקרים באתרים היסטוריים חשובים המוזכרים בכתבי הקודש. המשתתפים לוקחים חלק באסיפות של קהילות משיחיות בארץ ומתחברים עם צעירים משיחיים ישראלים.

החוויה הזו נשמעה לי ייחודית ונפלאה. כמי שמתגוררת כבר יותר מעשרים שנה בארץ יכול להיות שהתעייפתי ושכחתי את הלהט וההתלהבות שהיו לי כשעלינו לארץ. המשכתי להקשיב לצעירים הללו ששפכו את מה שהיה על ליבם.

"לפני הטיול הייתה בי מידת-מה של אדישות לארץ והביקור הזה עורר בי מחדש אהבה עזה! העושר, הצבעים והמגוון שיש בכל הארץ…עכשיו אני מעריך את אמנות הציור באופן חדש וגיליתי שאני אוהב לגנן ולבשל!"

משתתף אחר אמר, "לאחר הביקור ב'יד ושם' החיים שלי קיבלו משמעות עמוקה. הבנתי שאנה פרנק מתה בגיל 15 עם כל השאיפות שלה ועם כל הדברים שאותם היא רצתה לעשות, הבנתי שאני צריך להגשים את השאיפות שיש לי ואת הדברים שאותם אני רוצה מאוד לעשות, במובן מסוים, כדי לכבד אותה. אני לא רוצה לא לכבד את זכרה בכך שלא אחיה את חיי במלואם".

"היינו במקום שבו נקבר ישוע וקם לתחייה. זהו אותו האלוהים שאנחנו חוזרים אליו הביתה. חשוב להבין את זה".

"אנחנו חייבים לחזור הביתה כשגרירים. הרבה אנשים לא מבינים מה שקורה כאן. אני הרגשתי פה בטוח ובבית".

עדויותיהם הרשימו אותי ונגעו ללבי, אך תהיתי אם מה שהם השיגו יאריך ימים. לדברי הרכז לא היה לי צורך לדאוג.

"אנחנו בהחלט ראינו שההישג נשמר לאורך ימים. הצעירים שהשתתפו בטיול של שנת 2012 ממשיכים לספר לנו איך הטיול שינה את חייהם. מתוך 28 הצעירים שהבאנו לישראל, שלושה עלו לארץ, ובימים אלה הם משרתים בצבא. אחד נוסף נמצא בתהליך של עלייה ומתגייס בקרוב. שניים אחרים נרשמו ללימודים אקדמיים בישראל. מהטיול שלנו ב-2003 שני צעירים עלו לארץ, חיים כעת בישראל חיים פוריים. יתרה מזו, רבים מהצעירים שלנו הם סטודנטים בקולג' והם אמרו שהטיול לארץ עזר להם לנסח תשובה משכילה לאלה המתנגדים לישראל באוניברסיטאות שלהם. הרגשנו מבורכים מאוד שהייתה לנו הזדמנות להביא לישראל 13 צעירים ב-2003, 28 צעירים ב-2012, ו -25 צעירים ב-2016".

עוד משתתפים חלקו את חוויותיהם…

"הטיול עזר לי לחזק את הזהות המשיחית שלי ואפילו לא ידעתי שאני זקוקה לחיזוק. יצאתי מהטיול עם הבנה טובה יותר למה אני יהודייה משיחית, אבל גם עם הכרה בחשיבות של השורשים היהודים של אמונתנו ואיך שורשים אלה נוגעים באמת לכולם, יהודים וגויים".

"הטיול נתן לי תחושה חדשה של גאווה בישראל ורצון עז ללמוד עוד על הארץ. הזדהיתי עם העם היהודי באופן שלא הכרתי קודם לכן, סוף כל סוף אני מבין את חשיבותה של המדינה היהודית של ימינו".

"אלוהים שינה אותי כל כך בטיול הזה, והשינויים  שנעשו בי בעקבותיו מבחינה רוחנית לא מתקרבים למה שציפיתי".

"כתבי הקודש באמת התעוררו לחיים בזמן שהייתי בארץ עד כדי כך שאני רוצה ללמוד את כתבי הקודש אחרת מהאופן שלמדתי אותם עד כה".

כשעזבתי את המושב, השמש כבר שקעה, ותחושת שלווה עמוקה עטפה אותי. לעתים הליכה במקום שישוע הלך וחיים במקום שהוא חי יכולים לאבד את הזוהר שלהם. אנחנו חיים בגוף בשר ודם וחווים תשישות וייאוש, ועלולים, אם לא נישאר על המשמר, לאבד את העיקר. כפי שהצעירים הנלהבים האלה הוצתו מחדש והתחדשו, כך גם קרה לכותבת שורות אלה, שראתה את רצינות אמונתם ואת רצונם לבוא ולשרת או לחזור לארצם ולתמוך. שני המעשים האלה דרושים וחשובים באותה מידה ואנחנו מברכים כל דבר שאלוהים שם לכם בלב לעשות.

כפי שאתם זקוקים לישראל, כך גם ישראל זקוקה לכם.

בואו להתרשם. בואו להישאר.

שיתוף
K. J. Kruger is a mother of four and has lived in Israel for over 20 years. As teacher, life coach, writer, and speaker, she has been passionately involved in reconciliation between Arabs and Jews, and sees her role as being part of tikkun olam.