"חיים בשפע"

"אין הגנב בא אלא לגנוב ולהרוג ולהשמיד. אני באתי כדי שיהיו להם חיים ובשפע שיהיו להם". (יוחנן י' 10)

"חיים בשפע" היא עמותה רשומה בישראל, הנאבקת למען הגנת האם והעובר שברחמה. העמותה כשמה כן היא, מאמינה במתנת החיים! "חיים בשפע" דוגלת בקדושת החיים ומזדהה עם דבריו של איוב שנאמרו בפרק א' פסוק 21: "…ה' נתן (חיים) וה' לקח (חיים) – יהי שם ה' מבורך!".

speaker-1305531_1280החזון של ארגון "חיים בשפע" החל את מסעו בשנת 1999, כאשר פנתה אל ענת, שלימים נפלה בחלקה הזכות להקים את הארגון ביחד עם ישי בעלה, בחורה צעירה בהריון בלתי רצוי. בעקבות הייעוץ שקיבלה ממנה, היא החליטה לבסוף שלא להפיל את תינוקה. בשל ההיריון- היא פוטרה מעבודתה וכאשר חזרה מבית החולים לדירתה יחד עם בתה הטרייה, בעל הבית הורה לה לעזוב את דירתה בטענה של אי עמידה בתשלום שכר הדירה. ליבם של ענת וישי נשבר מכך שבשעת השיא בו נזקקה הבחורה לעזרה, לא היה בידם הכלים הנחוצים והיכולת לעזור לאם שנקלעה מצוקה. אירוע זה הצית את החזון המיוחד שלהם שהוא הקמת בית בו העמותה תוכל לשרת נשים הרות הזקוקות למקלט מידי להגנה, ייעוץ ועזרה מעשית.

בשנת 2004, ישי וענת עברו לבית שבו חזון זה הפך למציאות חייהם.

עמותת "חיים בשפע" מושיטה סיוע לנשים בהריון בלתי רצוי, באמצעות קו טלפוני הפועל 24 שעות ביממה, על ידי יועצות בכל רחבי הארץ שהוכשרו לייעוץ מקצועי בתחום זה. העמותה מגישה עזרה הומניטרית לנשים במצוקה כלכלית כגון ריהוט לחדר התינוק, בגדי תינוקות, טיטולים, מזון לתינוקות, תווי קניה ועוד… חשוב לציין כי העזרה ההומניטרית והתמיכה לנשים ניתנת גם לאחר שהן החליטו לשמור על תינוקם, כלומר – לאחר הלידה ולעתים גם מספר שנים לאחר מכן.

"חיים בשפע" מקיים מסע הסברה ברחובות ערים שונות ברחבי בארץ, בעיקר במקומות ציבוריים. הארגון מחלק עלוני מידע אודות הפלות וכן אודות סחר בנשים למטרת זנות. העמותה מנחה שני סמינרים:

האחד הינו סמינר הכשרתי ליועצות נוספות לעמותה, הכולל בתוכו את מירב הכלים והידע בו היועצות נדרשות לייעוץ בתחום זה.

והשני סמינר בשם "בצלמו" (PAS) בנושא ה"תסמונת שלאחר הפלה". הסמינר מיועד לנשים הסובלות מהשלכות פוסט טראומתיות לאחר שביצעו ההפלה. מחקרים רבים שנעשו בנושא ההפלות המלאכותיות מעידים שההפלה המלאכותית גורמת לטראומה והנשים אשר ביצעו אותה סובלות מההשלכות פוסט – טראומתיות. ההשלכות הנפשיות שבאות לידי ביטוי לאחר ביצוע ההפלה הן רבות כגון: דיכאון, אשמה, הרס עצמי, ערך עצמי נמוך, מחשבות אובדניות, בושה, חרטה, כעס עצום במיוחד לכל הנוגעים בדבר, החבר, המשפחה או כל גורם קשור אחר. סמינר זה נועד לספק מרפא נפשי ורוחני לנשים אלו.

להפלה המלאכותית, כאמור, יש גם השלכות גופניות: נקב ברחם, דימומים וזיהום. ישנו סיכון של-6% -10% לעקרות שהיא לצמיתות ולאחוז גבוה של הפלות טבעיות בגופה של האישה בעתיד. מחקרים מראים כי ביצוע הפלה מלאכותית בשליש הראשון של ההיריון הראשון עלול להכפיל את הסכנה ללקות בסרטן השד. בנוסף, על פי דבריו של ד"ר ג'ואל בריינד, פרופסור לאנדוקרינולוגיה במחלקת מדעי הטבע בקולג' ברוץ' שבאוניברסיטה העירונית בניו יורק – הפלות מלאכותיות מרובות יכולות להגביר את הסיכון לסרטן השד פי 3-4. ישנו סיכוי לרפיון צוואר הרחם הגורם לפליטת העובר החוצה בשלבים מתקדמים של ההיריון.

שנתיים לאחר הקמת העמותה, אלוהים שם משא על ליבם של ענת וישי, מקימי העמותה, לעזור ולתמוך גם בנשים שנסחרו למטרות זנות. לאחר שנחשפו לבעיה זו, הוקם בדרום תל-אביב מרכז יום שנקרא "השטיח האדום", בו מושיטים עזרה לנשים העוסקות בזנות הצורכות סמים ושרובן מתגוררות ברחוב.

אין לנו זכות ליטול חיים. חיינו שייכים לה'. במשלי כ"ד 12-11 אנו מצווים להציל את אלה "שלקוחים למוות". בורא החיים, שברא אותנו בצלמו, מצווה עלינו בדברו להילחם עבור החיים ולא לעמוד מנגד ללא מעש כאשר אנחנו רואים חיים בסכנה.

עמותת "חיים בשפע", היא עמותה מיוחדת במינה שמעודדת את הנשים לבחור בחיים, למען חייהן ולמען חיי ילדיהן.  "העידותי בכם היום את השמים ואת הארץ החיים והמוות נתתי לפניך הברכה והקללה ובחרת בחיים למען תחיה אתה וזרעך". (דברים ל' 19)

לפרטים נוספים אודות העמותה ניתן להתרשם באתר האינטרנט שכתובתו: www.abundantlife.org.il

כתובת המייל: isaianat@012.net.il

מספר הקו החם לייעוץ בזמינות של 24 שעות ביממה: 1700-550024