כנס סוכות וחיבורו לקהילה המשיחית בארץ

כנס סוכות בחסות השגרירות הנוצרית בירושלים פועל עם חיבור לקהילה המשיחית בארץ – מנהיגים משיחיים, בעלי עסקים וארגונים, ואירוע לבני נוער מקהילות שונות ברחבי הארץ – היוו חלק משמעותי מאירועי השגרירות הנוצרית השנה בכנס זה (The Feast of Tabernacles).

"השותפות של נציגים מהקהילה המשיחית בכנס מסוג זה כמו בחג סוכות, תורמת לכך שהממשלה בישראל רואה קשר חיובי חזק בין הידידים של מדינת ישראל בחו״ל, לגוף המשיח בארץ". מספר לנו דניאל, ראש קהילה מהצפון שהשתתף כבר מספר פעמים בשנים האחרונות כדובר אורח ב'פיסט'. "כמו כן קיום השיתוף פעולה תורם לגוף המשיח המקומי ליצירת הקשרים הללו. אנשים מרחבי העולם ימשיכו להתפלל עבורנו וזה עניין בעל ערך רוחני רב".

על חווית הלימוד בכנס, עוד הוא מספר: "חילקתי עם הקהל שיעורים על המשמעות הרוחנית של חג סוכות וגם שיעור על ה"שעטנז" כחלק מדיבור על "האדם החדש". הגישה לדבר אדני שאני מייצג לרוב שונה וחדשה לקהל המאזינים מחו״ל. השילוב של הדרכת רוח הקודש כמורה, עם הכרת השפה העברית, התרבות, הגאוגרפיה הישראלית ויראת אלוהים, מהווים חידוש לשומעים. הדברים חדשים להם והם מציינים זאת. לעיתים אלו אנשים בוגרים שבאים להודות ואומרים דברים שמאוד מעודדים אותי. תגובה אחת של אחות מבוגרת באדון הייתה: ״תמיד שאלתי את עצמי מה פשר המצוות הללו ולא מצאתי תשובה…״

בין שאר הדוברים בכנס ניתן היה למצוא את: מנכ"ל מרכז ביכורי ישראל – מרדכי וייסמן, TBN ישראל, עו"ד כלב מאיירס ממכון ירושלים לצדק, סנדי ועודד שושני ועוד ראשי קהילות מירושלים והצפון.

בני נוער משיחיים – אורחי כבוד                                                                                             ביום השלישי של הכנס הוזמנו כאורחי כבוד בני נוער ישראלים מכל רחבי הארץ. הנוכחות הייתה מדהימה. הגיעו כ250 בני נוער מאילת ועד הצפון. הנוער נפגש עם נציגים שהגיעו מחו"ל, עם יו"ר השגרירות הנוצרית ושמע עדויות ושיעורים. בצהריים הנוער זכה ל"על האש" מפנק ובערב הם הוזמנו לקדמת הבמה להשתתף בשירים שנוגנו.

סופי (15) מירושלים מספרת על החוויה: "למדתי וקיבלתי טיפים לחיים מהמפגש שלי עם נציגים מרחבי העולם ששיתפו בסיפור חייהם, היה מעודד לראות איך אלוהים עובד בארץ ובחו"ל. הייתה אווירה מאוד טובה ויכולתי להכיר בני נוער חדשים".

דוכנים משיחיים                                                                                                                 לצד שלל הפעילויות והסמינרים, בזמנם החופשי יכלו משתתפי הכנס להתרשם, להיחשף וליהנות ממגוון דוכני מכירה והסברה שהוקמו במתחם ארנה. בין הדוכנים ניתן היה למצוא דוכנים של קרמים ומוצרי ים המלח, תכשיטים ושאר עבודות יד בסגנון יהודי-ישראלי. לצדם פגשנו גם דוכן של מרכז הספרים – "דוגית" הפועל בתל אביב.                                                                                                          

אבי מזרחי, ראש קהילה מתל אביב ובעל הדוכן סיפר לנו : "אמנם השכרת עמדה במתחם זה עולה לא מעט, אך מעבר לפן הכספי יש פן נוסף. נוצרים מאמינים מרחבי העולם שמחים ליצור קשר עם קהילות מקומיות. הם מרגישים שיש להם עם מי לשמור על קשר ותמיד יש סיכוי שיהיה מי שירצה גם לתרום לפעילות והמרכז שלנו".

מזרחי וחברים אוהבי ישראל בדוכן דוגית

רקע כללי על כנס סוכות – ה"פיסט"                                                                             השגרירות הנוצרית יוסדה לפני 36 שנה. שנה בלבד לאחר שהחלו אירועי ה"פיסט" הראשונים בארץ ישראל. הכנס השנה התקיים בתאריכים 16-21 לאוקטובר. כאמור – חג סוכות. באולם פיס ארנה, הצמוד לאצטדיון טדי בירושלים. בכנס השתתפו נציגים מקצוות העולם, ביניהם בהפתעה גמורה גם קמבודיה, לאוס, איחוד האמירויות וטורקיה.

העמים ש"עולים" לירושלים לחוג את חג הסוכות עם עם ישראל מאמינים בקשר בין החג המיוחד הזה לפסוק הנבואי של הנביא זכריה שאומר "וְהָיָה, כָּל-הַנּוֹתָר מִכָּל-הַגּוֹיִם, הַבָּאִים, עַל-יְרוּשָׁלִָם; וְעָלוּ מִדֵּי שָׁנָה בְשָׁנָה, לְהִשְׁתַּחֲו‍ֹת לְמֶלֶךְ יְהוָה צְבָאוֹת, וְלָחֹג, אֶת-חַג הַסֻּכּוֹת.  (זכריה י"ד:16-17)

לאורך השנים התארחו בכנס נציגים ישראליים מהממשלה, יד ושם, עיריית ירושלים וצה"ל. אין ספק שחג סוכות טוב לתיירות הישראלית והנציגים מוקירים על כך תודה לצד הוקרת שאר תרומות ופעילויות של ה"נוצרים אוהבי ישראל" בעולם. דוגמא חיה לפעילות השגרירות הנוצרית היא אורחי הכבוד ב"ערב הישראלי", ניצולי שואה מ"בית יד עזר לחבר" בחיפה, הנתמכת רבות על ידי השגרירות.

הערב הישראלי כחלק מאירועי ה"פיסט"                                                                               לצד סיורים באתרים כמו עין גדי וגן הקבר, צעדת ירושלים ושאר פעילויות וסמינרים. אחד הערבים מוקדש כמדי שנה לקהל הישראלי, ולפעילות של השגרירות הנוצרית בעולם למען ישראל. הכניסה לערב זה היא בחינם עבור תושבי הארץ. הערב מכיל נאומים, סרטונים והופעות מוזיקליות.