"נתינה באהבה"

"פרי הרוח הוא אהבה, שמחה, שלום, אורך רוח, נדיבות, טוב לב, נאמנות, ענווה, ריסון עצמי" (גלטים ה׳ 22-23)

״נתינה באהבה״ זהו דף פייסבוק שהוקם על ידי אישה אחת בעלת חזון מיוחד, שני בן ארי, ומאוחר יותר כאשר שני הרגישה שהיא זקוקה לעוד מישהי עם הלב הנכון והמתאים לחזון, כדי שתפעלנה בשיתוף למטרה זו וגם על מנת להתייעץ על דברים שונים שעולים בקבוצה, התווספה כמנהלת הקבוצה ביחד איתה עוד אשת אלוהים מיוחדת, אביה ארנו.

הדף "נתינה באהבה" מטרתו לקשר בין מאמינים צעירים ומבוגרים כאחד ממגוון רחב של קהילות באזור ירושלים והסביבה. הקבוצה מתמקדת בנדיבות ועזרה לזולת ללא תגמול כספי. זוהי קבוצה סגורה שנותנת במה לאנשים למסור מוצרים שכבר אין בהם שימוש ויתכן שאפילו מעלים אבק בביתם ותופסים מקום ללא תועלת. בעבר בני הקהילה היו שותפים בכל וכל צרכיהם סופקו, אך זה לא המצב הקיים היום ולכן דף זה מספק הזדמנות מיוחדת במינה לעזור לבני הקהילה על פי מידת היכולת שלנו ומידת הנדיבות האישית של כל אחד מחבריה. יחד עם זאת יש לציין כי הקבוצה לאו דווקא מיועדת לנזקקים ולא בוחנת את המצב הכלכלי של אף אחד. כולם יכולים לתת וכולם יכולים לקבל.

"היה לי רצון להיפטר מכמה דברים שהצטברו לי בבית. שנים לא היה לי אתהלב סתם לזרוק לפח ואלו צברו אבק ותפסו מקום. גם מי שמנהל נכון את ביתו והתקציב המשפחתי, יכול להעזר מידי פעם באחרים ובכך לחסוך. ראיתי איך זה עובד בקבוצות אחרות כלליות בפייסבוק (לא של בני הקהילה) וזה עורר בי השראה ואמונה שגם אנחנו, שיש לנו מכנה משותף של האמונה בישוע, יכולים להצליח לעזור לאחרים בדרך של נדיבות וליצור רמה מסוימת של אחדות על בסיס הנדיבות" שני מספרת.
מטרת הדף "נתינה באהבה" היא מתן במה לנדיבות וטוב לב בדרך של נתינת חפצים ללא תשלום כלל. כל דבר שאין בו שימוש בבית החל מהפריט הכי קטן וכלה בחפץ גדול. לדוגמא ביגוד, כלי מטבח, משחקים, ריהוט ומכשירים גדולים. מטרה נוספת היא לחבר בקשר של אהבה ואחווה בין כותלי הקהילה המשיחית וראשית לדאוג לצרכים של בני אמונתינו כפי שנאמר בגלטים ו׳ 10: "לכן בעוד יש לנו הזדמנות, נגמול טוב לכל אדם, וביחוד לבני אמונתנו".
הקבוצה סגורה לבני הקהילה המשיחית בלבד ושמה דגש על האיזור הגאוגרפי של ירושלים וvסביבה בהבנה שיהיה קל יותר לשנע ולאסוף מוצרים בין חברי הקבוצה. הקבוצה איננה סגורה למאמינים מאזורים אחרים בהנחה שיש להם את הדרך לשנע, למסור ולאסוף מוצרים מאזור ירושלים דרך חברים ו/או משפחה.
מי שחבר הקבוצה חייב לשמור על חוקיה ולכבד את נהליה שהם:
– מסירת החפצים הינה חינם ואסור לבקש כסף בתמורה. גם לא סכום סימלי.
– שמירה על שפה יפה.
– החפצים שנמסרים צריכים להיות תקינים ושמישים. לא שבורים ולא קרועים. במידה ויש משהו לא-תקין או דרוש-תיקון במוצר, חובה לציין זאת בפוסט.
– מי שמקבל חפץ אחראי לאיסופו ממי שמוסר באופן אישי או דרך חברים משותפים.
– חברים בקבוצה שלא גרים באזור ירושלים, צריכים לספק את הקשר והתקשורת בשינוע חפצים שהם מוסרים ומקבלים.
– במידה ויש חפץ מבוקש ע״י מספר חברים, המוסר רשאי לבצע ״הגרלה״ בין שמות המבקשים. זאת, על מנת לתת הזדמנות שווה לאנשים עובדים שלרוב לא מספיקים להיות הראשונים להגיב לפוסט.
– טוב לתת מאשר לקבל: זהו לא חוק אלא עידוד ותזכורת לכולנו למסור חפצים בקבוצה ולברך אחרים בנתינה שלנו.
מעבר למה שכבר נכתב, הדף מספק לחבריו הזדמנות להשתמש ולתרגל את מתנת הנדיבות תוך דאגה לצרכים של בני אמונתנו שהם משפחתנו הרוחנית.
דוגמאות לפריטים הנמסרים בדף "נתינה באהבה":
screen-shot-5777-02-20-at-4-05-33-pm
screen-shot-5777-02-21-at-12-12-29-pm
screen-shot-5777-02-21-at-12-12-49-pm
"הן הזורע בצמצום יקצור בצמצום, והזורע בנדיבות יקצור בשפע. כל איש כפי שידבנו לבו יתן, לא מתוך צער או הכרחף שהרי את הנותן בשמחה אוהב אלוהים. ואלוהים יכול להשפיע עליכם כל חסד, כדי שיהיה לכם תמיד די צרככם בכל דבר, והותר לכל מעשה טוב. ככתוב: פיזר לאביונים, צדקתו עומדת לעד. והנותן זרע לזורע ולחם לאוכל, יתן לכן זרע בשפע וירבה פרי דצקתכם. ותעשירו בכל דרכי נדיבות שתביא לידי הודיה לאלוהים בגללנו, שכן עשית השרות הזה לא רק תמלא את מחסור הקדושים, אלא גם תעורר ודיה רבה לאלוהים" (השנייה לקורינתיים ט׳ 6-12).