"קצת אהבה מאמא" – להביא את אהבת ישוע לצה"ל

ב-2014 ייסדה רנה שמואל את "קצת אהבה מאמא". זהו שירות שנעשה מתוך רצון טוב ומטרתו להראות את אהבתו של אלוהים באמצעות חלוקת עוגות, מאפינס ודברי מאפה מתוקים אחרים תוצרת בית לחיילים בבסיסי צה"ל.

"חשוב שהחיילים שלנו ידעו שיהודים משיחיים ומאמינים נוצרים בארץ ובחו"ל אוהבים אותם ומתפללים למענם", אומרת רנה לקהילה ניוז.

הרעיון לשירות הזה עלה לאחר המקרה שבו שלושה נערים יהודים נחטפו על ידי מחבלים פלסטינים ונרצחו ב-12 ביוני 2014 בחברון. באותה תקופה גם נורו רקטות מרצועת עזה לכיוון ישראל. זו הייתה תקופה מתוחה, ורמת הכוננות בארץ הייתה גבוהה. רנה הרגישה צורך לעשות משהו כדי לעזור.

"הנערים נעלמו, והאחיין שלי, ששירת בדרום הארץ, היה בין אלה שיצאו לחיפושים אחריהם", מספרת רנה. "התעקשתי לדעת מה הוא והחיילים שמשרתים איתו צריכים, ולבסוף הוא אמר: 'יש לנו הרבה אוכל אבל אין לנו נשנושים לשמירות בלילה'".

רנה ממשיכה: "אנחנו גרים בצפון, קרוב לחיפה, והחלטתי שאני נוסעת לדרום עם דברים טעימים לחלק ליחידה של האחיין שלי. תכננתי להעמיס את האוטו בחטיפים ונשנושים ולחלק אותם גם לחיילים בדרך".

וכך נולד הרעיון "קצת אהבה מאמא".

מאז הנסיעה הראשונה שלה, יצאה רנה לחפש בסיסים וגדודים – אפילו במקומות רחוקים ומבודדים.

"פשוט המשכתי בדרך", רנה מסבירה. "פעם גיליתי גדוד טנקים שלם ביום חם מאוד. כל האוויר היה מלא באבק. אני זוכרת שחיכיתי לרגע שהאבק ישקע ואז פתחתי את תא המטען של האוטו וקראתי להם: 'בואו לקחת שתיה קרה!'

"בכל פעם שאני מחלקת דברים טעימים לחיילים אני אומרת להם: 'הדברים האלה הם מיהודים משיחיים וממאמינים נוצרים מהארץ ומחו"ל. אנחנו אוהבים אתכם ומתפללים למענכם". רנה מסבירה: "אני לוקחת את נוכחות ישוע יחד איתי ואם יש מישהו שאני יכולה לספר לו עליו, אני עושה את זה".

רנה אומרת בוודאות: "העבודה הזו יכולה להוביל לשיחות מדהימות על האדון. כמה חיילים שאלו אותי: 'מה זה יהודי משיחי?' ואני יכולה לספר להם שאלה הם יהודים המאמינים שישוע הוא המשיח היהודי. אני מספרת להם שישוע מתואר בפרק נ"ג בספר ישעיהו". היא מוסיפה: "כשאתה בא עם עוגה, עוגיות ומאפינס, זה פותח דלת לשיחה. אף אחד לא כעס עליי או דיבר אליי לא יפה".

רנה נשואה לגדעון שמואל, יהודי משיחי, שמש בקהילת הכרמל בחיפה. רנה בעצמה היא נוצרייה מאמינה שעברה לגור בישראל מניו מקסיקו לפני 35 שנה. גם היא משרתת בקהילת הכרמל, בין שאר הדברים, באירוח. רנה אופה ל"קצת אהבה מאמא" במטבח הפרטי שלה.

תוצרת הבית של "קצת אהבה מאמא" היא פרווה, זאת כדי להיענות לדרישות הכשרות שבהן צריכים אולי החיילים לעמוד.

"לפעמים אני קונה גם דברים בחנות כשאני חושבת שלא יהיה לי מספיק, אבל אני מחלקת דברי מאפה מתוקים תוצרת בית", רנה מסבירה. "החיילים אוהבים לקבל את מה שאמא שלהם מכינה, ואני חושבת שכולם נהנים לקבל משהו תוצרת בית".

דברי המאפה המתוקים של רנה שמואל ביחידת חי"ר

רנה יוצאת לחלוקה פעם בשבוע. מכיוון שהיא אופה כמעט את הכל בעצמה, בתמיכת בעלה וילדיה, מתנדבים תמיד מוזמנים להצטרף אליה. אפשר לקבוע יום ולבוא לעזור.

"אנשים מתקשרים ושואלים אם אפשר לעזור. הם באים מכל מיני מקומות. אני זוכרת שפעם באו לאפות יחד איתי שתי בחורות מצרפת, שלא הכרתי. אחת הייתה ממשפחה משיחית אבל השנייה לא הייתה מאמינה", אומרת רנה. "הם שמעו על השירות הזה והתקשרו לשאול אם הן יכולות לעזור בגלל החיילים. אפינו המון באותו יום וזה היה נפלא!"

סיוע יתקבל בברכה גם בתחום כישורי מחשב ובתחומים אחרים. למידע נוסף בקרו בעמוד "get involved"  שבאתר. סיוע כספי ניתן לבצע באמצעות תרומות כאן.

"אני אוהבת לעשות את זה", רנה מסכמת. "זאת אני, ואני עושה זאת מתוך ציות לאלוהים. אני תמיד דואגת לכך שהחיילים ידעו שיש יהודים משיחיים ומאמינים נוצרים שאוהבים אותם, תומכים בהם ומתפללים למענם".

שיתוף
Karen Faulkner is a British Israeli citizen. She has a Master's degree in Human Rights & Transitional Justice from Hebrew University, Jerusalem.