קיירה גולדמן – מפיקה וידיאו קליפ בישראל

האומנית קיירה גולדמן, זמרת מוכרת ברחבי העולם וכותבת שירים, ביקרה בישראל כדי להפיק וידיאו קליפ לשיר חנוכה שכתבה "נס גדול היה שם" עם המפיק המוזיקלי המוכר, אבי פרודין.

גולדמן, באדיבותה, פינתה זמן בלוח הזמנים שלה כדי לשוחח עם צוות קהילה ניוז, דקה לפני שהיא טסה לשיר בכנס אזורי של האגודה היהודית המשיחית באמריקה (MJAA) בדרום מזרח אורלנדו שבפלורידה.

האומנית בעלת הקול הרך נולדה בניו ג'רזי וחיה את כל חייה בארצות הברית, לאחרונה בטנסי. המוזיקה הייתה תמיד חלק מחייה. גם הוריה של גולדמן הם מוזיקליים: אביה שיחק ב"כנר על הגג", ובני הזוג שרו בעבר בלהקה אירית בשם Shenanigans.

מלבד הכישרון הטבעי שירשה גולדמן מהוריה, הם הנחילו לה גם את האהבה למוזיקה. גולדמן התחילה לכתוב שירים כבר בגיל 14, ופעמים רבות יש כאלה שמשווים אותה לזמרת ולמשוררת ג'וני מיטשל בגלל סגנון המוזיקה שלה.

כמי שגדלה בבית יהודי-נוצרי, חונכה גולדמן על האמונה בישוע. אביה עודד אותה לחשוב בעצמה, לשאול שאלות ולא ללכת כ"עיוורת" אחר האמונה. כשהייתה נערה היא החליטה ללכת אחרי אלוהים והחלה לקרוא בכתובים, מופתעת ממה שגילתה שכתוב בהם. כחצי שנה לאחר מותה הפתאומי של אמה, חוותה גולדמן חוויה אישית עם אלוהים שחיזקה את אמונתה והשפיעה על המוזיקה שלה עד היום.

המטרה של גולדמן כמוזיקאית היא לגשר בין העולם החילוני לעולם של המאמינים. היא אוהבת לשיר על אמת רוחנית ולהשתמש במילים שאינן זרות למי שאינו מאמין. למרות שהיא שרה בעיקר בקהילות משיחיות ונוצריות, היא קיבלה גם תגובות חיוביות מאנשים לא-מאמינים.

"אני מאמינה שאם האמת מובאת בשיר, אנשים נוטים יותר להקשיב לה ויכולים לקבל אותה משום שהם יכולים לזהות אם היא באה ממקום אמיתי בלב", אומרת גולדמן. "אני מקווה שהמוזיקה שלי תהיה כמו אור, כי הכתיבה שלי נובעת מהקשר האישי שיש לי עם אלוהים. מאמינים יכולים להזדהות עם דברים שכולנו עוברים כמאמינים, והלא-מאמינים יכולים להבחין במשהו שיגרום להם להיות סקרנים ולהימשך אליו".

מאז שהיא זוכרת את עצמה היא תמיד רצתה להיות בישראל. ב-2015 התגשם חלומה והיא הגיעה לביקור ראשון בארץ לאחר שביקרה בהולנד ובלגיה, שם היא שרה בכנסיות רבות והתראיינה לתחנת רדיו נוצרית Groot Niews Radio, תחנת רדיו המשרתת את שתי המדינות האלה. לזמרת יש גם קטע ביוטיוב במסגרת התכנית Gott sei Dank – תכנית תיעודית של הטלוויזיה הגרמנית.

בישראל, התארחה גולדמן אצל מאמינים מקומיים וטיילה בארץ בכמה מקומות תיירותיים ובאתרים המוזכרים בתנ"ך. במהלך ביקורה זה התעצמה אהבתה לישראל ורק חיזקה בה את הרצון לחזור שוב בהקדם האפשרי.

מאז ביקורה הראשון של בישראל, לוח הזמנים שלה הלך והפך לצפוף יותר ויותר. לא מזמן היא פרסמה את אלבומה הראשון באורך מלא בשם By the Light ובו ארבעה שירים עם תרגום לעברית, שנעשה על ידי מאמין ישראלי. בכנס האחרון של האגודה היהודית המשיחית באמריקה היא שרה יחד עם פאול וילבור ופגשה את המשלחת הישראלית שבאה להדריך הלל בכנס.

לפני שהיא טסה לישראל בנובמבר האחרון היא הוזמנה על ידי ג'ונתן ברניס להתארח בכנס של מנהיגים משיחיים (Messianic Leadership Roundtable) שהתקיים בעיר פניקס שבאריזונה.

היא תשיר את השיר "נס גדול היה שם" ב-24 בדצמבר לכבוד מאורע חנוכה של הארגון Jewish Voice. גולדמן תשיר גם בשנה הבאה בכנס החמישי של Southeast Inter-congregational Cruise שייערך בארצות הברית.

קליפ לשיר "נס גדול היה שם":

"אם אצטרך לבחור לבקר במדינה אחת בלבד, אבחר בישראל. התאהבתי בארץ הזו ובתושביה, והלב שלי פה" גולדמן אומרת. "אני מחכה בהתרגשות לביקור הבא שלי בארץ ומקווה שיתאפשר לי לבקר בקהילות משיחיות!"

למידע נוסף על קיירה גולדמן, אנא בקרו באתר שלה או בדף הפייסבוק שלה.

קליפ של קיירה גולדמן: