גל חדש – בני נוער מבשרים ללא כל חשש

לאחרונה נחפשנו לתופעה חדשה ומשמחת מאוד שמתרחשת לא מעט בקרב בני הנוער שלנו. הם מגיעים לבתי הספר שלהם ומדברים על ישוע ועל האמונה שלהם בפתיחות רבה. במשך שנים דבר כזה לא נראה בישראל! יש תחושה כי בני הנוער הישראלים – משיחיים עוברים תהליכים משמעותיים כל כך בחייהם, מגבשים את זהותם המשיחית ובטוחים במי שהם ובמשיחם יותר מתמיד! על כן, הרבה בזכותם, כמות האנשים בעם ישראל ששומעים את הבשורה ונחשפים לאמונה המשיחית בישוע המשיח גדלה מיום ליום.

בארץ ישראל קיים חוק שאוסר לאדם מבוגר לדבר עם קטין על נושאים שכאלה. בני הנוער שלנו עושים עבודה חשובה מאוד בקרב בני גילם. צוות קהילה ניוז פנה למספר בני נוער שנפתחו בפני כיתתם ושמחנו לשמוע את תגובותיהם המרגשות:

שרית רויטמן בת 18, מירושלים מספרת: "רציתי לעשות משהו מעבר לרק להאמין בליבי, מעבר לזה שכולם מכירים אותי כ"ילדה נוצרייה" או ה"זאת עם הדת המוזרה". רציתי במיוחד לעשות בחיי צעד משמעותי עבור ישוע, לפאר את השם שלו ולא רק להציג מי הם ה"יהודים המשיחיים". באמת רציתי לספר להם על ישוע וזה מה שדחף אותי ונתן לי את האומץ, הרצון והאמונה לבשר מול הכיתה. אני וכמה מחבריי המאמינים תכננו את ההרצאה לפני כן לפרטי פרטים. פתחנו בהצגת האמונה, הוכחנו בעזרת הנבואות מהתנ"ך מיהו ישוע ואיך הנבואות האלה מתגשמות בברית החדשה וסיימנו עם עדויות אישיות מהחיים שלנו. האמת היא שלא ידעתי איך חבריי לכיתה יגיבו, היה לי ברור שהם יכבדו אותי כחברה שלהם לכיתה אבל חששתי ממהלך השיעור ומפני צעקות והתנגדויות. להפתעתנו הרבה, ברגע שהתחלנו לדבר – בכיתה שרר שקט מוחלט. הייתה הקשבה מלאה, התעניינות וריכוז עד לסיום השעה וחצי שהמורה נתנה לנו למטרה הזו. הרגשנו ביטחון מלא לדבר ואין לי הסבר אחר לכך מלבד זה שאלוהים היה איתנו והוא ליווה אותנו בכל צעד. לאחר השיעור היו הרבה שאלות, החברים לכיתה אמרו שזו הייתה ההרצאה הכי מעניינת שהם שמעו אי פעם. התגובות היו חיוביות בהחלט מלאות כבוד ופרגון מצדם ועל כך אני פשוט מודה לאלוהים"

דניאל ברנר בן 15, מכפר סבא מספר: "בכיתתי היה מנהג בו בכל שיעור היסטוריה אחד מהתלמידים בכיתה מדבר על נושא מעניין כלשהו. כשהגיע תורי שכחתי שהיה עליי לתכנן מראש הרצאה ולכן באופן ספונטני החלטתי לדבר על האמונה המשיחית. בהרצאה הזו לא הצהרתי על היותי משיחי, אך לאחר כמה זמן החלטתי לדבר עם המורה ובהמשך התחלתי לאט לאט לדבר על האמונה ולבשר לחבריי בכיתה. כשבישרתי בכיתה השתמשתי במצגת המכילה הסבר על האמונה המשיחית ובנוסף גם כמה נבואות מהתנ"ך שמדברות על ישוע. התגובות של חברי הכיתה היו טובות מאוד! הרבה מחבריי שאלו שאלות והביעו התעניינות. יחד עם זאת כשדיברתי איתם בפעמים אחרות על הנושא היה נדמה שמה שאמרתי להם עד כה כאילו נכנס להם לאוזן אחת ויצא מהשנייה. לכן המשכתי לדבר על ישוע בכל הזדמנות והתפללתי ועדיין מתפלל שאת הזרעים שנפלו בליבם, דרך המילים שלי – שאלוהים יצמיח!"

מרים משה בת 18, מאילת מספרת: "התחלתי לבשר כשהייתי בכיתה י"א. מה שהניע אותי לבשר היה הרצון לספר על הבשואה כי היא ניתנה לכולם, וכולם חייבים לדעת אותה או לפחות שמוע עלייה. הידיעה שנותרו לי רק שנתיים עד תום לימודיי גרמה לי להבין שעליי להזדרז ולספר על המשיח, לא משנה מה יחשבו עליי. בהתחלה שלחתי לקבוצת הווצאפ של הכיתה סרטוני בישור של איתן ומוטי ועוד סרטונים אחרים ולמחרת בבית הספר עלו שאלות מחבריי לכיתה. אך גם עלו טענות לא מעטות. לרוב, התגובות שקיבלתי היו לא נעימות כלל אבל יש לציין כי היו כאלה שיצאו להגנתי ועודדו אותי שלא להתייחס לתגובות הפוגעניות ולמי שמגיב לי בגסות. פעם אחת אפילו נתקלתי במקרה שחלק מהכיתב לא רצו להכנס לאחד הסרטונים ששלחתי כי הם פחדו מזה שראו את השם "ישוע", אבל הם היו סקרנים לדעת מה התוכן של הסרטון הזה אז הם החליטו לשאול את אלה שהיו מספיק אמיצים לפתוח את הסרטון ולהסתכל בו. זה היה מצחיק לראות את זה מתרחש מהצד"

תודה לאלוהים על הפתיחות של בני הנוער שלנו. אנחנו בטוחים שהדבר משמח מאוד את ליבו ומצפים שלאט לאט נתחיל לראות את הפירות הטובים שיצמחו כתוצאה מכך. בואו נזכור את בני הנוער שלנו בתפילה כשהם ניצבים בשגרת היומיום שלהם מול הרבה אתגרים ואפשרויות מיוחדות להיות עדות ואור לאמונתנו.

"כחצים ביד גיבור כן בני הנעורים" (תהילים קכ"ז : 4)