להקת "הילסונג יונייטד" בישראל

בני נוער ומאמינים משיחיים רבים בישראל, חיכו בהתרגשות רבה כחצי שנה לערבי ההלל של להקת "הילסונג יונטייד" שהגיעה לביקור בארץ.

קהילת הילסונג נוסדה באוסטרליה בשנת 1983, על ידי רועה הקהילה בריאן ואשתו בובי יוסטון, שמשמשים עד היום כמנהיגי הקהילה המקומית באוסטרליה, כמו גם של תנועת הילסונג העולמית.

הקהילה באוסטרליה שהחלה במספר של כ-45 איש, היא נכון להיום הקהילה הגדולה ביותר באוסטרליה ויש לה שלוחות ברחבי העולם.

הילסונג הודיע באתר האינטרנט שלהם כי היא בתהליך צמיחתה של קהילה בישראל בעיר תל אביב

הלהקה הילסונג יונייטד– הילסונג יונייטד הוקמה בשנת 1998 על ידי חברים מקבוצת נוער בקהילת הילסונג אוסטרליההלהקה מונה 10 חברים, בהם בנו של הרועה קהילה יואל יוסטון.

ההכרה העולמית של הקבוצה הייתה בעקבות רעיון של מדריכת ההלל של קהילת הילסונג, דרלין זשיך. להפיק אלבום לקבוצת הנוער, בעקבות מספר שירים שנכתבו באותה עת על ידי הקבוצה (1998).

הרעיון הוביל לתקליט בכורה של הקבוצה "ONE" אשר שוחרר במקביל לאלבום ההלל של קהילת הילסונג "Touching heaven changing earth".

האלבום "Everyday" שיצא שנה מאוחר יותר בשנת 1999 יחד עם אלבום ההלל השנתי של הילסונג קיבל מעמד של אלבום זהב.

מאז הקמתה, הקליטה הלהקה 4 אלבומי סטודיו ו-11 אלבומים של הופעות חיות.

בשנת 2014 זכתה הלהקה ל5 פרסי "DOVE" וב2015 זכו בפרס "בילבורד" בקטגורית "האמן המוצלח של השנה".

ההופעה בישראל

כחלק מביקור של הקבוצה בארץ ב- 18-27 באפריל, הקבוצה הופיעה בחוף צמח שבכנרת, בקיסריה ובעיר העתיקה בירושלים. היה זה בשיתוף שראל נסיעות ו-TBN .

Screen Shot 5777-08-04 at 5.57.15 PM
photo by Nicole Smadja
Screen Shot 5777-08-04 at 5.57.33 PM
photo by Nicole Smadja
Screen Shot 5777-08-04 at 5.57.45 PM
photo by Nicole Smadja
Screen Shot 5777-08-04 at 5.58.16 PM
photo by Nicole Smadja

ההופעות בצמח וקיסריה נפתחו גם לקהל המשיחי ישראלי בארץ במחיר מוזל של 10$.

שרה  (22) ממעלה אדומים הגיעה להופעה בכנרת : "אני מאזינה למוזיקה של הילסונג כבר עשור. בהילסונג יונייטד בפרט התמקדתי יותר מאז ששמתי לב שאת האלבום האחרון  “Of dirt and grace” הם הקליטו בארץ. ההרגשה מהאלבום וההגעה של הקבוצה לארץ היא שהם מבקשים לברך את גוף המשיח בישראל וזה מאוד מעודד. היה מבורך להלל יחד איתם מול הכינרת וזה היה ערב מבורך בשבילי".

הערב נפתח בשיר “Rule” והסתיים בשיר “Relentless” .

בהופעה בוצעו שירים בולטים ומוכרים נוספים כמו: "Ocean" ו "What a beautiful name" והגיעו למקום כ2,000 איש.

ההופעה בקיסריה הייתה גדולה מאוד והמוזיקה יותר קיצבית. ניקול (26), מדריכת תיירים בשראל, שהייתה במקום, סיפרה: "התיירים שהשתתפו בהופעות נהנו מאוד מהחוויה של לשיר שירי הלל בארץ ישראל. גם ירושלים, גם הכנרת וגם קיסריה הם מקומות עם משמעות תנ"כית וזה היה מיוחד עבורם. בגלל העבודה שלי כמדריכת תיירים פגשתי בקיסריה גם סוכנים שלא היו מחוברים לאמונה המשיחית או נוצרית שהתלהבו מהאורות והמוזיקה הרועשת ואפילו חלקם הצטרף לחלק מהריקודים. בחוויה האישית שלי, לשירי ההלל שהכרתי היה נחמד להתחבר ולשמוע. אבל שאר אופי האירוע קצת גרם לי לחוש שאני בהופעת רוק שדומה קצת לשאר הופעות הרוק הלאו דווקא משיחיות".   

על פי הדיווחים של אתר הילסונג, נאמר כי הם החלו בהקמה של קהילה בישראל בעיר תל אביב, כרגע אין פרטים נוספים אודות דיווח זה…

הופעה של להקת הלל משיחית שפתוחה לקהל הרחב בסדר גודל כמו זה של הילסונג, היא בהחלט מאורע יוצא דופן, ואולי הראשון מסוגו שנראה בארץ. הקהילה המשיחית הראתה שהיא פתוחה לקבל בחום גם  בהמשך אמנים נוספים מרחבי העולם להתחברות וזמן של הלל יחד.