פרויקט חבילות לחיילים של קהילת "חסד ואמת"

יום האריזה הגיע! יום אריזת החבילות תמיד מלא בהתרגשות חיובית של המתנדבים החדשים ובמצב רוח "קרבי" של הוותיקים שמנסים לשבור שיא חדש כל שנה – לסיים את האריזה כמה דקות לפני מבשנה הקודמת. מתנדבי "חסד ואמת" ו"פרויקט נחמיה" ולעיתים אף בני משפחתם הלא מאמינים מקדימים להגיע בבוקר כדי לתפוס מקום טוב ב"פס הייצור". מכיוון שכמות החבילות גדלה בכל שנה, האתגר גובר ושיאים חדשים נשברים. הומצאה שיטה ייחודית לכל התהליך והעבודה "מתקתקת", כמו מכונה משומנת. ישנה באוויר תחושה של "גאוות יחידה". ולא רק בגלל שיתוף פעולה נהדר בין המתנדבים, אלא בעיקר בגלל החיילים והחיילות שלנו ומה שהם עושים למען הגנת המולדת.

Screen Shot 5777-08-12 at 10.29.58 AM

Screen Shot 5777-08-12 at 10.29.38 AM

קהילת "חסד ואמת" התחילה את הפרויקט של חבילות לחיילים לפני יותר מעשור ביוזמת רועה הקהילה דאז, ברוך מעוז, בשיתוף ותמיכה של ארגון הולנדי רפורמי שתומך בעבודת הקהילה. בשנה הראשונה של הפרויקט מנתה רשימת החיילים כ-50 איש. ואילו באריזת החבילות האחרונה נספרו 250 שמות של חיילים וחיילות קרביים ועורפיים בשירות סדיר. יותר מ-40% מכלל הרשימה הם קרביים וקרביות, נתון מעודד המצביע על התרומה של המאמינים המשיחיים לחברה הישראלית ועל מסירות נפשם למען המדינה.

Screen Shot 5777-08-12 at 10.30.12 AM

בכל שנה, לקראת חג פורים, מתאמת הפרויקט, אתי צדוק, וצוות ההיגוי פונים אל כלל הקהילות בארץ, כדי לבקש שמות של חיילים וחיילות בסדיר, המשתייכים לקהילה או למשפחה של מבקרים בקהילה. במקביל נערך סקר בין החיילים בנוגע לטיב המוצרים העשויים לספק את צרכיהם הפיזיים, הרוחניים וגם לשמח ולעודד אותם בשעת הפנאי.

בין תכשירי הגיינה, ציוד ואביזרים (בתוספת צ'ופר לקרביים/ות) ודברי מאכל מפנקים, מקפידים המארגנים לספק אוכל רוחני מעורר עניין, מעודד ומותאם לתנאי השירות. השנה החיילים קיבלו את הספרים הבאים: "אוצר האמונה" (בהוצאת הגפן) – הגות יומית בכתבי הקודש של צ'ארלס ספרג'ון; "פיטר דינמיט" (בהוצאת הגפן) סיפורו האישי של פיטר דינקה, מבשר אמיץ ואיש תפילה יוצא דופן; ו"שליח ושליחות" מאת ישראל הראל – הגות בספר מלאכי (בהוצאת החותם).

רבים מן החיילים מספרים כי התברכו דווקא מהספרים וממכתב הברכה המצורף לחבילה. הנה כמה מן התגובות של החיילים:

ת' מחיפה: "מחזק ומברך לקבל משלוח כזה ולדעת שחושבים עלייך ומתפללים עבורך."

א' מחיפה: "נהנתי לפתוח ולקבל כל כך הרבה דברים טובים. המגבת מצויינת. ספר ההגות והספרים האחרים. כל הדברים שימושיים ובאמת מצויינים."

ל': "המכתב שלכם מאוד מעודד, לדעת שמתפללים עברינו ודואגים לנו. תודה גם על הספרים המשיחיים והספר לקריאה יומית."

א': "רציתי להודות לקהילה ולכל המארגנים של החבילות שנשלחו לפורים. הם ממש מקור של עידוד. בתור חיילת, לדעת שמישהו מתפלל עבורי ומקדיש מזמנו כדי ליידע אותי שאני נאהבת ושעבודתי מוערכת, זה עידוד עצום."

קבוצה חדשה של חיילים שצורפה השנה לרשימות הם שבעה עשר החיילים הנוצרים (דוברי ערבית) שהתנדבו להתגייס לצה"ל. צוות הפרויקט קיבלו את שמותיהם מבית החייל המשיחי לחיילים נוצריים בחיפה. החבילות הגיעו אל החיילים לכבוד חג הפסחא במשלוח אישי על ידי אתי צדוק במטרה להכיר חלק מהם ולשמוע את סיפורם האישי. החיילים האלה, רובם ככולם, משרתים ביחידות קרביות – במג"ב, גולני ויחידת כפיר ובאים מרקע נוצרי מסורתי. בית החייל מספק להם מחסה, מקום להתחברות ולשמיעת דבר הבשורה. רבים מהם סובלים מדחייה ומעשי התנקלות בסביבת מגוריהם. עקב כך הם רשאים לפשוט את מדי צה"ל בעת יציאתם מהבסיס, כדי שלא יזוהו כחיילי צה"ל על ידי הסביבה. בשיחה עמהם נשאלו החיילים: "מה מניע אתכם להתגייס לצה"ל?" היו מי שאמרו שהתגייסו כדי להשתלב טוב יותר בחברה הישראלית בעתיד או כדי לעזור למשפחותיהם מבחינה כלכלית. סמיר (שם בדוי), ששמע את הבשורה לראשונה בבית החייל וחזר בתשובה, סיפר שמגיל 15 רצה להתגייס לצה"ל, כי ישראל היא מדינתו ומן הראוי שירצה לשרת ולתרום.

Screen Shot 5777-08-12 at 10.23.51 AM
אתי צדוק וסמיר

יש לנו במה להתעודדכאזרחי מדינת ישראל, ואדרבה כאזרחי מדינת ישראל משיחיים. יש בקרבנו חיילים נפלאים שמגינים על מדינתנו וגם על אמונתנו, נלחמים כל יום בשדה קרב פיזי ורוחני. הרבה פעמים תקופת השירות הצבאי היא תקופת המבחן עבור מאמין בישוע ותקופת חשבון נפש עבור החיילים אשר שמעו את האמת בקהילתם או במשפחתם, אך טרם מסרו את חייהם לישוע. לפעמים ביטוי קטן של אהבה ותשומת הלב, דווקא מאנשים שאינם מכירים אותם, הוא התשובה להתגברות על הקושי, על הבדידות ועל הייאוש.

רצונם של מובילי הפרויקט שהברכה הצנועה שהם יכולים לתת לחיילינו מטעם קהילת "חסד ואמת" ובשם כל גוף המשיח תגיע לכל חייל וחיילת משיחיים או המשתייכים לקהילה משיחית בארץ. על כן, צוות הפרויקט ישמח לשיתוף פעולה פורה ותומך עם כל הקהילות. כל מה שעל נציגי הקהילות לעשות הוא: לעקוב אחרי פרסום תחילת הפרויקט ברשת ה-GMN, להעביר רשימה מסודרת של החיילים, לאסוף חבילות ממקום אריזתן ולהקפיד על מסירת החבילות לחיילים.

לכל שאלה בעניין הפרויקט ניתן לפנות לאתי צדוק: etizadok@gmail.com