ערב הלל משותף עברית – ערבית בירושלים

ב-29 באפריל, 2017 התקיים ערב הלל משותף בעברית-וערבית באולם הפביליון שבירושלים. ערב ההלל הונחה על ידי מדריכי הלל ומוזיקאים מהקהילה הישראלית משיחית והקהילה הפלסטינית נוצרית, שכללו את שלי מאירס, ירון צ'רניאק, באסם וג'סורה אדרנאלי. אבן תומס ומרסל רביאי תמכו בקבוצה ביחד עם התמיכה של 19 פסטורים ומנהיגים ערבים ויהודים. זהו אירוע ההלל השני שנעשה על ידי אותם המארגנים שם הם מקווים לקדם את החזון המשותף שלהם:

  1. גדילה ובגרות בגוף המשיח בישראל.
  2. אחדות בגוף המקומי.
  3. שיתוף פעולה בין המאמינים היהודים והמאמינים הערבים.
  4. לשים דגש על תפילה והלל משותפים בתוך המנהיגות המשותפת.

קרוב ל-500 יהודים משיחיים וערבים נוצרים נכחו באירוע והצטרפו יחד להלל ולרוח האחדות. צוות ההלל כלל קבוצה של מוזיקאים וזמרים מוכשרים מהקהילות הללו. אחרי שבועות של חזרות משותפות ובחירת שירים, קריאה בכתובים וברכות הם נתנו במיומנות את "מרכז הבמה" לישוע. האירוע כולו היה לכבודו.

"בדקה שהלהקה התחילה להלל, הרגשתי את הנוכחות של אלוהים. זה מראה כי הלהקה הגיעה לרמה של ידידות ביניהם שאפשרה להם לתמוך אחד בשני בכישורים שלהם. האנשים נהנו מההלל בדמעות." אמר אחד המנהיגים בנוגע לאירוע.

מנהיג נוסף מירושלים ציין: "זה כל כך עוצמתי!" ועוד אחד: "אתם צריכים להביא את זה לכנרת…בבקשה!"

במהלך האירוע, היו חילופי ברכות בין הקהילות דרך השירים שזרמו בחלקות בין ערבית לעברית, להדגיש שאלוהים הוא זה אשר מביא אותנו ביחד בלב אחד, טבילה אחת, ורוח אחת.

מאוחר יותר בתוכנית נאספה תרומה שיועדה מראש עבור הארגונים המקומיים שמשרתים כיום את המדינות השכנות כדרך לברכה ונתינה לאחרים שנזקקים יותר מהקהילות שלנו.

איתן קשטן הביא באדיבות מספר מבני הנוער שלהם כדי לקבל בברכה את האנשים עם הגיעם לאירוע ולאחר מכן כדי לעזור עם איסוף התרומות. לינה דבג תרגמה במיומנות רבה במהלך האירוע מעברית לערבית ולהפך.

אם יש רצון במסר האחדות הזה של אלוהים שיובא לחלקים אחרים של האומה, כעידוד לגוף המשיח המקומי וכהפגנה רבת עוצמה לקהילות הרחבות יותר, הצוות יהיה יותר ממוכן לשרת!

"שלום לאחים ואהבה עם אמונה מאת אלוהים האב והאדון ישוע המשיח. חסד עם כל האוהבים את אדוננו ישוע המשיח באהבה בלתי דועכת." (אל האפסים ו' 23-24)

 

שיתוף
Evan and Marcel provide eldership to a team supported by a group of 19 of Arab and Jewish pastors and leaders, which organize joint Hebrew-Arabic worship events. They hope to promote their shared vision of: Growth and maturity in the Body of the Messiah in Israel; unity in the local body; partnership and cooperation between Jewish and Arab believers; highlight joint prayer and worship within a joint leadership as well.