דברי הוקרה לזכרו של אנטוני סיימון, רועה קהילה משיחית בירושלים

צוות קהילה ניוז מודיע בלב כבד על מותו של אנטוני סיימון רועה קהילת "קול קורא במדבר" בירושלים. ב-29 במאי נהרג סיימון ממכונית שפגעה בו בזמן ששירת את האדון בצפון עירק (כורדיסטן). הוא הותיר אחריו את אשתו דונה ואת ילדיהם ג'וש, יואל ורחל. בן 53 היה במותו.

רועה הקהילה אנטוני נולד באנגליה להורים יהודים. בגיל 18 מסר את חייו לישוע, וכפי שכתב בעדותו, הוא שמח לומר: "כעת אני יכול לומר כמו דוד המלך, '…וְשַׁבְתִּי בְּבֵית-יְהֹוָה לְאֹרֶךְ יָמִים' (תהלים כג 6)".

טוני, כפי שהכירו אותו חבריו, היה להוט לספר על הבשורה.

"טוני היה כל הזמן מחוץ לבית כדי לספר לאנשים על ישוע. הוא בילה שעות רבות בכל שבוע ברחובות והעיד לנפשות האובדות", אמר אחד מחבריו, העיתונאי פול קלוורט, לקהילה ניוז.

"טוני היה ידיד טוב שהכרתי שנים רבות", אמר קלוורט. "אזכור אותו כאדם שהייתה לו אהבה עזה לכתבי הקודש. אם הייתה לי שאלה תיאולוגית קשה ידעתי שאני יכול לפנות אליו לקבל תשובה, והתשובה הייתה מושרשת בדבר אלוהים. הוא ייחסר לקהילתו וייחסר לרחובות ירושלים. היה לנו הרבה זמן טוב ביחד".

ג'ודי פקס, שיחד עם בעלה ג'ון פתחו את אכסניית "המקלט" (The Shelter), הכירה גם כן את סיימון.

"טוני ייזכר תמיד כאח נאמן לקריאתו של אלוהים, לא רק בירושלים אלא גם מחוץ לה וברחבי המזרח התיכון", סיפרה ג'ודי.

"הוא הגיע כמה פעמים עם קבוצות לבשר באילת", המשיכה פקס. "אני זוכרת במיוחד פעם אחת שישבתי בדוכן פלאפל בכביש הראשי באילת יחד עם אח אחר לאמונה ואחת מחברותיו, סטודנטית באוניברסיטה. בזמן ששוחחנו חלף על פנינו טוני יחד עם כמה מחבריו והוסיף כמה מילות עידוד, וכפי שנהג תמיד לעשות, הפציר בבחורה הישראלית הזו להיכנס אל מלכות שמיים. ההתלהבות שלו הותירה ניחוח מתוק גם כשהמשיך ללכת".

"כמו כל שאר האנשים שהכירו את טוני, גם אני יכולה לומר, שעבורנו מותו בגיל צעיר הוא אבידה גדולה לי באופן אישי אבל גם לכל גוף המשיח. תודה לאל שאנחנו יכולים להתנחם בידיעה שימי כולנו ספורים ושלאלוהים יש תכנית אפילו עבור התאונה הזו והטרגדיה הזו", אמרה פקס.

לצד תפקידו כרועה קהילה בירושלים, לקח איתו טוני, ממש לא מזמן, קבוצות לכורדיסטן כדי להביא מזון וספרים של כתבי הקודש ואת הבשורה הטובה בעיקר לפליטים מוסלמים ממוצא כורדי סורי.

כורדיסטן הייתה המדינה שבה מת, בזמן ששירת את אלוהים.

בפוסט האחרון שלו בפייסבוק הוא כתב: "יש לי שני תיקים מלאים; 50 קילו של כתבי קודש בגרסת אודיו; 500 שאני לוקח איתי לעירק. אני עוזב בעוד פחות מ-30 שעות ל-10 ימים. אנחנו נחלק מוצרי מזון וחומרי ניקוי וספרים של כתבי הקודש, גם כתבי קודש בגרסת אודיו וכתבי קודש לילדים ולוחות שנה".

סיימון עודד את קהילתו ואת כל מי שהקשיב לדברו "להיות פעיל בחלוקת בשורת הישועה".

"זו האמת לאמיתה שכל מי שעוזב את החיים האלה בלי למסור את חייו לישוע על ידי חזרה בתשובה ואמונה, היא או הוא ילכו לגיהינום", כתב. "אנחנו המאמינים בישוע, אל לנו להתבייש בבשורה. יש לנו מסר נפלא לחלק, והמסר הזה הוא באמת כוחו של אלוהים להושיע את כל מי שמאמין. לא נוכל להישאר שקטים באשר למסר הזה; עלינו לספר אותו לאנשים שאלוהים מזמן לנו בדרך".

בקישור הבא ניתן לתרום ולתמוך כספית במשפחתו של סיימון.

"הַמּוֹצֵא אֶת נַפְשׁוֹ יְאַבֵּד אוֹתָהּ, וְהַמְאַבֵּד אֶת נַפְשׁוֹ לְמַעֲנִי יִמְצָא אוֹתָהּ" (מתי י 39).