חייל משיחי זוכה לאות מצטיין הנשיא

כבכל שנה, מתקיים ביום העצמאות טקס הוקרה מיוחד לחיילים מצטיינים ובו מקבלים 120 קצינים וחיילים אות הצטיינות – לאחר שנבחרו בתהליך מיון קפדני – על הפגנת הצטיינות במילוי תפקידם ובאישיותם.

השנה, מארק למפרט, חייל משיחי מהקהילה המשיחית של באר שבע, היה אחד ממקבלי אות ההצטיינות, שניתן במשכן הנשיא בירושלים. צוות קהילה ניוז שוחח עם למפרט כדי לשמוע על פרטים נוספים.

קהילה ניוז: ברכות, מארק!

"תודה! הייתי מופתע כל כך,  ואני עדיין נדהם על כך שזכיתי להיות אחד מ-120 החיילים שנבחרו מכל יחידות צה"ל. זהו כבוד גדול".

קהילה ניוז: מתי ידעת שאתה מועמד לקבל אות מצטיין הנשיא?

"הודיעו לי כמה חודשים לפני כן, בתהליך הבחירה והמיונים, שהשם שלי הוגש למועמדות".

קהילה ניוז: מי בחר בך?

"כל המפקדים מעליי: המפקד שלי, המ"מ, המ"פ והמג"ד – כולם מכירים אותי ויודעים שאני מאמין בישוע".

קהילה ניוז: היית צריך לעשות משהו מיוחד כהכנה?

"נוסף על מה שאני עושה בדרך כלל בצבא הייתי צריך להופיע בפני ועדה. הם שאלו אותי מדוע לדעתי מגיע לי האות. הם רצו שאסביר להם מדוע אני משקיע כל כך הרבה ולמה אני נותן את כל כולי. אמרתי להם שאני עושה הכול למען אלוהים".

קהילה ניוז: איך היה הטקס?

"הטקס היה מאוד מיוחד. זה היה ביום העצמאות. הוזמנו לביתו של הנשיא ראובן ריבלין. כל הטקס צולם ושודר בטלוויזיה בשידור חי. זה היה אירוע מרשים מאוד".

קהילה ניוז: מה זה אומר קבלת אות מצטיין הנשיא?

"קיבלתי תעודה ושתי סיכות מיוחדות למדים שלי. האחת היא סיכת מצטיין הנשיא ועל השנייה מופיע מספר השנים של מדינת ישראל: 69. כמו כן מספרים בפני כולם על כל מה שתרמתי ועל העבודה הקשה שלי בשירות. כל האנשים החשובים ביותר בצה"ל נוכחים, כולל הרמטכ"ל וראש הממשלה בנימין נתניהו, ועוד מפקדים מיחידות מכל הארץ. זה היה מאוד מיוחד!"

קהילה ניוז: האם האות משנה משהו עבורך?

"אני ממשיך לעשות הכול למען אלוהים, בדיוק כמו קודם, ואני מרגיש שזה חשוב עבור האנשים שאני בא במגע איתם כל יום. הם מכירים אותי ויודעים שאני מאמין בישוע. אני אסיר תודה על כך שהחיים שלי יכולים להיות דוגמה לאלוהים. אני מרגיש שהאות הזה הוא ברכה וכבוד אמיתי. אני מודה לאלוהים. אני מודה על ההזדמנות הזאת שהייתה בלתי צפויה וכה מיוחדת".

"וְכָל מַה שֶּׁתַּעֲשׂוּ, הֵן בְּאֹמֶר הֵן בְּמַעֲשֶׂה, עֲשׂוּ הַכֹּל בְּשֵׁם הָאָדוֹן יֵשׁוּעַ וְהוֹדוּ לֵאלֹהִים אָבִינוּ בְּאֶמְצָעוּתוֹ" (קולוסים ג 17).

"כָּל מַה שֶּׁאַתֶּם עוֹשִׂים, עֲשׂוּ בְּכָל נַפְשְׁכֶם, כְּעוֹשִׂים לְמַעַן הָאָדוֹן וְלֹא לְמַעַן בְּנֵי אָדָם" (קולוסים ג' 23)