סטודנטים דוברי עברית, ערבית ואנגלית לומדים את כתבי הקודש יחד

ארגון הסטודנטים המשיחיים בארץ ערך בחודש מרץ האחרון את הכנס השנתי השלישי ללימוד הכתובים שהוקדש לבשורת מרקוס בהיבט על כתב היד (manuscript). זו חוויה נהדרת שבה בילו דוברי ערבית, עברית ואנגלית יחד בלימוד דבר אלוהים.

הכנס, שנערך בכפר הבפטיסטים, התמקד בדבר אלוהים ועבודת האדון. הכנס הוא חלק מחזונו של הארגון "לראות קבוצות פעילות ומשפיעות של סטודנטים נוצרים ומשיחיים בכל אוניברסיטה ומכללה בישראל, המשפיעות על הקהילה ועל החברה".

הרעיון התחיל עוד בשנת 1970, כאשר קבוצות קטנות של סטודנטים מאמינים נפגשו בקמפוסים באוניברסיטה ברחבי הארץ. ג'ון סודה-וודהד, בחור מסקוטלנד שבילה זמן רב בישראל, חזר לארץ לאחר שלמד בחו"ל כיצד ניתן לייסד ארגון לסטודנטים מאמינים בארץ שיישמר לאורך זמן. יחד עם כמה חברים ערבים ויהודים החל וודהד לתמוך בקבוצות הסטודנטים שנפגשו באקראי, דבר שהביא בסופו של דבר ליצירת ארגון הסטודנטים המשיחיים בארץ.

בשנת 1987, ארגון הסטודנטים המשיחיים חבר ל-International Fellowship of Evangelical Students ("האגודה הבינלאומית של סטודנטים אוונגליסטים") והוכר כארגון רשמי על ידי המדינה בשנת 1989. כיום זהו אחד הארגונים היחידים בישראל שבהם נוצרים ערבים, יהודים משיחיים ונוצרים מרחבי העולם פועלים תחת מטריה אחת.

בכנסי הלימוד של ארגון הסטודנטים המשיחיים נעזרים בשיטת אינדוקטיבית ללימוד הכתובים, שיטה המאופיינת בארבעה שלבים אנליטיים: קביעת ההקשר של הטקסט, בחינת הטקסט, פירוש משמעותו ויישום משמעותו בחיים. 20 סטודנטים השתתפו בכנס הבינלאומי הראשון של ארגון הסטודנטים המשיחיים שנערך לפני שנתיים. 80 סטודנטים השתתפו בכנס בשנה שעברה ו-110 השתתפו באירוע האחרון.

"הכנס היה לברכה גדולה עבורי", אמר אחד הסטודנטים מחו"ל. "כשאנחנו לומדים יחד בשיטה אינדוקטיבית אני לומד ורואה נקודות מבט חדשות … הכנס הכשיר אותי לחשוב על הכתובים אחרת ולהעריך את עבודת האדון".

"שמחתי כל כך להיות שם", אמרה סטודנטית אחרת, דוברת עברית, שהייתה מרוצה מההתמקדות בבשורת מרקוס ומהכללים של הגישה האינדוקטיבית המתייחסת ביסודיות לכל הפרטים. "השיטה האינדוקטיבית מגלה הרבה דברים חדשים לקורא. גיליתי תובנה חדשה בנוגע לעניין השבת".

סטודנט דובר ערבית הוסיף ואמר שהכנס עזר לו להבין את כתבי הקודש "ברמה עמוקה יותר".

כדי לאפשר את צמיחתו של הכנס שכה אהוב על רבים, 15 מדריכים התנדבו ללמד בכנס האחרון, והובילו קבוצות דיון בעברית, אנגלית וערבית.

ארגון הסטודנטים המשיחיים בארץ מקווה להמשיך להתפתח ולצמוח, ומבקש תפילה להצלחתו, ליכולת קיום כלכלית ולהשפעה על הסטודנטים; כי הם אלה שיכולים "לשנות מבפנים, להביא לשינוי באוניברסיטאות שלהם ובקהילות".

למידע נוסף לחצו כאן.