"מיסיון" בשבוע הספר

השבוע יצאה כתבה מטעם "יד לאחים" באתר החדשות NRG נגד ההוצאה לאור המשיחית "הגפן" ש"העזה" למכור את ספריה לכלל הציבור במהלך שבוע הספר העברי ביריד בראשון לציון.

תתהכותרת של הכתבה נוסחה כך:

"דוכן ספרים שהציע סיפורי "תנ"ך בעברית מודרנית" לילדים לא ציין שמדובר בספרי מיסיון. עמותת "יד לאחים" הגישה תלונה במשטרה: 'אין ההוצאה מציינת על גבי הדוכן כי הספרים עוסקים במיסיון והתבוללות זה כבר עניין להתחזות של ממש' ".

זו הפעם השנייה שהוצאת "הגפן" משתתפת בשבוע הספר העברי במטרה להגיע אל ציבור דוברי העברית הרחב עם סדרת "העדות" שהיא תרגום מילולי של התנ"ך לעברית בתזמננו. הסדרה היא תוצר של עמל רבהשנים של חקר הלשון התנ"כית ועריכתו על ידי אנשי מקצוע ובהתייעצות עם האקדמיה העברית ללשון. צעירים רבים בימינו מתקשים לקרוא ולהבין את הכתובים, ושיעורי התנ"ך בבתי הספר רק מפתחים אצלם אנטי וסלידה מלקרוא בו. סדרת "העדות" באה לאפשר לקוראים להבין את הכתוב, לחבר את הציבור הישראלי הצעיר למקורותיו ולאפשר לו להתאהב מחדש בספר הכי פופולרי בעולם כולו.

Screen Shot 5777-09-24 at 9.59.20 PM

Screen Shot 5777-09-24 at 9.58.59 PM

בנוסף לסדרת "העדות" מכרה ההוצאה במהלך היריד ספרי ילדים בנושאים תנ"כיים שמתאימים לכלל הציבור, כמו "נוח" ו"רות" ומספר ספרים למבוגרים בעלי תכנים משיחיים. צוות המוכרים הונחה לענות "בענווה ויראה לכל מי שיבקש דין וחשבון בדבר התקווה שבליבם" (ה-1 לפטר' ג 15).

לא פלא שאומץ לבה של הוצאה לאור משיחית קטנה עוררה את זעמם של המתנגדים לאמונה המשיחית בעיר. קבוצות של נציגי "יד לאחים" ותומכיהם התאספו מדי ערב ביריד, כדי לקלל בקולי קולות, להציק לעוברים ושבים, להפר את הסדר הציבורי ולהפריע לחגיגה העירונית. נציגי "יד לאחים" אף חילקו עלוני פרסום נגד המשיחיים (למרות שכללי היריד אוסרים חלוקת פרסומים למיניהם במהלך היריד, על אחת כמה וכמה של ארגון שאינו משתתף ביריד), ודיברו עם כל אחד שרכש או התעניין בספרי "הגפן" במטרה להסית אותו נגד המשיחיים ולהשפיע על שיקול דעתו באשר לרכישה.

למרות זאת, נציגי "הגפן" הצליחו לנהל שיחות לא מעטות עם המתנגדים, להסביר להם על האמונה, על הספרים ואפילו להעניק לאחד מהם כרך של "העדות" ג חינם! מטבע הדברים, "יד לאחים" בחרו לעוות את האמת בכתבה באשר לתכני הספרים שנמכרו ביריד ("הטפה לנצרות לילדים") ובכך להסית את הציבור נגד המאמינים בישוע – שהיא מטרת קיומו של ארגון זה.

"ההוצאה לא הציגה את ספריה בשבוע הספר בראשון לציון בריש גלי כספרים נוצרים או ספרי מסיון, אלא כסיפורי התנ"ך לכל דבר. רק כאשר חזרו הקונים לביתם הם יכלו להיחשף למסרים המועברים בספרים המסיתים להתנצרות. הקונים התמימים לא יודעים כי מדובר בספרי מיסיון המסיתים להמרת דת לנצרות"נאמר בכתבה.

"לשקר אין רגליים" תרתימשמע. הייתכן שנציגי "יד לאחים" עקבו אחרי האנשים התמימים לביתם ולאחר שאלה קראו ביום אחד את כל חמש הכרכים של "העדות" (הלוואי!) גילו תכנים מיסיונריים?

ההיפך הוא הנכון, רבים מן הקונים הזדעזעו מהקללות ומהתנהגות המתלהמת של חובשי הכיפות, שזה הרגע יצאו מתפילת שחרית כדי לערוך עבודת "מיסיון" משלהם ביריד, וקנו ספרים בדוכן ההוצאה לאור לאות הזדהות.

הוצאת "הגפן" שמחה להזדמנות החוקית שניתנה לה להשתתף ביריד "שבוע הספר העברי" בראשון לציון ומודה למארגני היריד, לצוות האבטחה ולמשטרה על שיתוף הפעולה בהחזרת הסדר ומתן ביטחון לנציגי ההוצאות ביריד ולכלל העוברים והשבים, ציבור תמים שבא בהמוניו לחגוג את יופייה של השפה העברית שקמה לתחייה בזכות כתבי התנ"ך.

לקרוא ולהבין את התנ"ך – זכותו של כל יהודי בארץ ישראל, ואף קבוצה דתית לא יכולה לנכס לעצמה את התנ"ך ולטעון לבלעדיות לפרש אותו, להוציא אותו לאור או למכור אותו. הוצאת "הגפן" תמשיך בהפצת סדרת "העדות" לציבור המשיחי והלא משיחי שאלפי עותקיו כבר נרכשו או נתרמו לאנשים פרטיים, קהילות וארגונים.

קישור לכתבה מטעם NRG:

http://www.nrg.co.il/online/11/ART2/882/387.html