מפגש ירושלמי מחבר את גוף המשיח בישראל עם מאמינים מכל העולם

לאחר הכנות רבות, נפתח בתחילת החודש, הכנס השני של Jerusalem Encounter ("מפגש ירושלים"). ויין הילדסן, מייסד ומנכ"ל FIRM, קיבל את מאות האורחים בחמימות.

הכנס התקיים בקהילת "מלך המלכים", באולם הפוויליון, ובשלושת ימי האירוע נפגשו מאמינים משיחיים מהארץ עם מאמינים נוצרים מכל רחבי העולם להלל, ללימוד ולקשירת קשרים.

הכנס, שעסק בנושא "מפגש עם אלוהים, הארץ והמאמינים המקומיים", אפשר לצעירים, רועי קהילות ומנהיגים מאמינים מכל רחבי העולם ללמוד ולחוות את ישראל בדרך מיוחדת. הכנס נערך לאחר שבוע שלם של טיול מקיף למרבית משתתפי הכנס באתרי המקרא ברחבי הארץ. מטרת הטיול הייתה להראות את תוכניתו של אלוהים בנוגע לישראל.

"השנה זה היה שונה משנה שעברה משום שהזמנו רועי קהילות ומנהיגים שרובם הגדול לא הכיר את ישראל", אמר הילדסן לצוות קהילה ניוז. "ארגנו את האירוע באופן הזה שהמשתתפים יפגשו את האדון, את הארץ ואת התושבים וייקחו איתם את הידע החדש חזרה לארצם ולקהילותיהם. שם הם יוכלו להשפיע על אנשים לטובת ישראל".

חלקו של הכנס הוקדש לזמן הלל ולתפילה, ולאחריהם התקיים פאנל שבו רואיינו נציגים מכל מיני ארגונים משיחיים בארץ וניתנה להם הזדמנות לחלוק את פעולת אלוהים בחייהם, כאן בארץ. חלק אחר בכנס הוקדש לדוברים אורחים שסיפרו על תוכניתו של אלוהים לעם ישראל מגישות שונות.

נוסף על הדוברים האורחים ועל צוות ההלל שהתארגן במיוחד לכנס, הוצבו עשרות דוכנים בקומות התחתונות של בניין כלל, שם יכלו ארגונים משיחיים מקומיים שהם חלק מארגון FIRM לחלק חוברות, ליצור קשר עם האורחים של הכנס ולהתחבר זה עם זה. חלקו הגדול של הכנס הועבר בשידור ישיר, והדעה הרווחת הייתה שהכנס היה שמתחילתו ועד סופו מהנה ומוצלח.

מיכאל מיסטררה, המנהל הראשי של ארגון FIRM, התפנה לשוחח עם צוות קהילה ניוז למרות הלו"ז הצפוף של הכנס.

"האירוע השפיע על נוצרים רבים כל כך, שלא חוו מעולם דבר כזה לפני כן", אמר. "מתוך יותר מאלך משתתפים, כ-650 איש השתתפו גם בטיול ולמדו רבות על ישראל בצורה משמעותית כל כך".

"אנחנו ב-FIRM רצינו לעודד את המנהיגים לברך את ישראל וליצור קשרים עם ארגונים משיחיים ועם אנשים יחידים, לעבוד בשיתוף פעולה זה עם זה, ולתת להם אפשרות לברך את ישראל", המשיך מיסטררה. "נראה שהטיול והכנס הגשימו את היעד".

הארגון FIRM יושב בירושלים. זוהי יוזמה חובקת עולם של ארגונים המבססים את פועלם על הכתובים ופועלים למען יהודים ולא-יהודים המאמינים בישוע המשיח. הם שואפים לטפח מערכות יחסים שבמרכזם המשיח, לברך את הקהילה היהודית ברחבי העולם ואת התושבים היהודים והלא-יהודים בארץ.