מחאה בערב הפתיחה של הכנס Jerusalem Encounter ("מפגש ירושלים")

בערב הראשון של הכנס Jerusalem Encounter ("מפגש ירושלים") המאורגן על ידי ארגון FIRM נערכה הפגנה קצרה וקטנה של כמה יהודים חרדים שהיו באותו הבניין שבו התקיים הכנס. המחאה הסתיימה כאשר מארגני הכנס שמו מוזיקת הלל משיחית בעברית והנאספים החלו להלל ולהתפלל.

"המשטרה לא הייתה מסוגלת לעשות את מה שמוזיקת ההלל עשתה", אמר מיכאל מיסטרטה, המנהל הראשי של ארגון FIRM לצוות קהילה ניוז.

כשהמפגינים הבינו שהם אינם יכולים לשבש את הכנס, ולמעשה, משתתפי הכנס שפתחו בשירה ובריקודים לא התייחסו אליהם והתעלמו מהם, הם התפזרו.

הכנס השנתי של הארגון, התקיים זו פעם שנייה בבניין כלל, באזור קניות ציבורי פתוח לכל עובר ושב. בבניין כלל נמצא גם הפוויליון, אולם אודיטוריום שבו מתקיימות אסיפות של כמה קהילות משיחיות. הפוויליון שימש גם מקום מפגש מרכזי לכנס הזה.

יותר מאלף איש, בעיקר נוצרים מחו"ל שיש להם קשר לארגונים משיחיים מקומיים, נרשמו לכנס.  בכנס גם היו דוכנים מטעם ארגונים חברים של FIRM. הדוכנים מוקמו ברחבה מחוץ לפוויליון ומשכו אליהם יהודים חרדים שהחלו להטריד את הנוכחים בצעקות ויריקות ואיימו להפוך שולחנות.

לדברי עדי ראייה, נעשו המפגינים אלימים והפכו כמה דוכנים. אישה אחת, בעלת דוכן, אמרה לצוות של קהילה ניוז כי המחאה החלה בממדים קטנים, עם כמה בני נוער ששבו ואמרו, "ישוע מת". ובתגובה הכריזו המאמינים, "ישוע חי".

מיסטרטה אמר שהמשטרה לא עשתה הרבה כדי לעצור את המחאה, אבל המתנגדים עזבו כאשר המאמינים התחילו להלל ולרקוד.

ביום רביעי התקיים יומו השני של הכנס ללא תקריות.

לחצו כאן כדי לקרוא כתבה על הכנס.