פורום לקידום עסקים של מאמינים משיחיים בישראל

ישראל זכתה לכינוי בזירה הכלכלית כ"מדינת הסטארט-אפ" ומהווה יותר ויותר מוקד לקשרים עסקיים ולהשקעות הן מהמערב והן מהמזרח.

בתופעה הזו נכללים גם מאמינים משיחיים המנהלים עסקים בישראל. ארגון אחד, מרכז ביכורי ישראל לקידום כלכלי, שם לעצמו למטרה להיות "המתווך לפיתוח כלכלי עבור גוף המשיח בישראל".

מרכז ביכורי ישראל לקידום כלכלי יקיים השבוע זו פעם חמישית פורום עסקים (15-10 בספטמבר). הפורום יתקיים גם בחסות "א.ל.י ישראל" יחד עם שותפים עסקיים. בפורום ישתתפו יותר מ-150 בעלי עסקים ויזמים מישראל יחד עם כ-80 אנשי עסקים מחו"ל במטרה לקשור קשרים ולפתח יחסי גומלין סינרגטיים לחיזוק החברות של שני הצדדים.

מרדכי ויסמן, מנכ"ל מרכז ביכורי ישראל, אמר שהפורום שממשיך להתרחב מדי שנה כבר השיג תוצאות בשנים האחרונות, כולל השקעות של משקיעים זרים בחברות ישראליות ויחסים ארוכי טווח בין בעלי עסקים מהארץ ומחו"ל.

"מטרת הפורום היא להיות נקודת החיבור בין אנשי עסקים וחברות השקעה של מאמינים מחו"ל ובין אנשי עסקים מהקהילה המקומית ולבנות מערכות יחסים ביניהם, אפילו בין משקיעים זרים למשקיעים זרים ובין מקומיים למקומיים", אמר.

מטרתו של מרכז ביכורי ישראל היא לצייד בעלי עסקים מקומיים ויזמים בידע מקצועי, במשאבים, במדריכים ובהזדמנויות להשקעה וליצירת קשרים כדי לעזור להם להצליח. חלק מהמטרות האלה מושג בפורום.

"אחת הסיבות העיקריות לכך שאנחנו עורכים את הפורום היא כדי לעודד מאמינים מחו"ל להשקיע בעסקים של מאמינים בארץ", אמר ויסמן. "עם זאת, אנחנו גם שמחים מאוד שמשקיעים מחו"ל משקיעים בחברות סטארט-אפ גם מחוץ לקהילה המשיחית. כלומר פעולתנו מברכת את הקהילה הרחבה".

האירוע כולו כולל כמה ימי טיול, ביקור בכנסת ופגישות עם סטארט-אפים, אקסלרטורים ואינקובטורים.

יש זמן שמוקדש לאורחים מחו"ל ללמוד עוד על היזמויות של המאמינים המקומיים, מסביר ויסמן. הפורום כולל יריד של חברות בבעלות של מאמינים ומפגשים שבהם בעלי עסקים מקומיים כגון עורכי דין, רואי חשבון ומנהלי השקעות יכולים לשווק ולפרסם את שירותם בפני החברות מחו"ל. חלק ניכר מהזמן מוקדש גם למאות מפגשים בין חברות מחו"ל לחברות מקומיות שיש להן עניין משותף.

"התוצאות שראינו מהמפגשים בין בעלי העסקים שיש להם עניין משותף היו שהמפגשים האלה הביאו להתחלה של קשר, התגלו הזדמנויות עסקיות, התפתחו כמה קשרים של ליווי והדרכה והרבה פעמים היחסים האלה נמשכים כשנה ואף יותר", אמר ויסמן. "בדרך כלל יזם מחו"ל יוצר קשרים הדוקים עם יזם אחד או שניים מהארץ וממשיך להעניק גם בהמשך הדרך ייעוץ, הדרכה וליווי, שיכולים להיות בעלי ערך כמו השקעה פיננסית".

הפורום מהווה גם הזדמנות מצוינת למאמינים בעלי עסקים מהארץ להיפגש זה עם זה ולהציג את המוצרים והשירותים שלהם זה לזה.

לאנשי עסקים מאמינים שמגיעים מחו"ל זו הזדמנות לחוות את ישראל ברמה עמוקה יותר על ידי התחברות לעסקים בתחומים דומים, ועל ידי שימוש בכישורים שלהם לבניית מערכת יחסים של הדרכה וליווי כדי "לברך את ישראל".

"זוהי מעורבות עמוקה ורחבה הרבה יותר ממה שחוו בעבר", אמר ויסמן.

חלק מהלימוד בפורום כולל עקרונות לניהול עסקים לפי דרך אלוהים, ייעוץ ליזמים צעירים ומתן רעיונות כיצד לשלב את האמונה בעבודתם.

"הפורום כנקודת חיבור משיג באמת את החזון שלשמו הוא הוקם", אמר ויסמן

שיתוף
N.J. Schiavi has lived in Israel for over 15 years and is a freelance writer for Kehila News Israel.