פני אל אדוני- קונצרט הלל והפגעה בירושלים

שלושה ימים לפני יום כיפור, בעוד אלפים נהרו לימי הסליחות בכותל, באולם ה"פוויליון" בירושלים התקיים ערב סליחות מסוג שונה.

כפי שפירסמנו בכתבה הקודמת. "בית הספר המשיחי לאומניות יובל", ערך ב26.9 ערב הלל ותפילה, בשם- פני אל אדוני, בסמיכות ליום כיפור, כאות הזדהות ואחדות עם עם ישראל.

השירים בקונצרט היו כולם מתוך המקורות ובינהם השירים: שבחי ירושלים, אבינו מלכנו, אדון הכבוד , ואדון הסליחות, השיר המזוהה ביותר עם יום הכיפורים.

דניאל קלישר, אחד הזמרים בקונצרט סיפר לנו על מקור ההשראה והשם לקונצרט:

" שם הקונצרט, "פני אל אדוני" נלקח מתוך ספר דניאל פרק ט'. דניאל פונה אל אלוהים בתחינה, בפסוק 3: " וָאֶתְּנָה אֶת־פָּנַי, אֶל־אֲדֹנָי הָאֱלֹהִים, לְבַקֵּשׁ תְּפִלָּה וְתַחֲנוּנִים; בְּצוֹם וְשַׂק וָאֵפֶר"

 דניאל שהיה צדיק ,פונה אל אלוהים יחד עם כל עם ישראל, ולא שם עצמו מעליהם. וכך גם אנו רוצים להתייחד בימים אלו עם כל העם שלנו ולבוא לפני אלוהים כאחד".

הקהל שנכח בקונצרט כלל משיחיים מרחבי הארץ, יהודים וערבים אך גם קהל לא מבוטל של אנשים שאינם מאמינים.

השירים כללו גם נבואות על המשיח מתוך התנ"ך, "ביום השלישי אקימנו"(הושע ו',2) והחזון היה שגם אם אין שירים מתוך הברית החדשה או עם המילה בפירוש- ישוע, שזה יהיה הלך הרוח של הקונצרט. שהשירים והנבואות יצביעו על מקור התשובה של עם ישראל- המשיח ישוע.

ירון צ'רניאק אחד הנגנים, ניגן בקונצרט במספר כלים מזרחיים ובמיוחד ציין כלי פרסי שמשמעות שמו: "לעורר רגש" . " בדומה לשם כלי הנגינה, גם אנו הזמרים והנגנים באירוע רוצים יחד עם הקהל לעורר את הלב לתשובה" .

גם ג'יימי הילסדן , אחד הנגנים והסולנים, מלהקת מקדם, מסביר את ייחודיות הקונצרט מהצד המוזיקאי : "אחת הפריווילגיות בעבודה בפרויקט מסוג זה, זה עבודה עם נגנים ומוזיקאים מקומיים ומשיחיים שמתחברים אל התכנים במופע והלב שלהם נמצא שם".

יעל קלישר, מנהלת יובל, סיפרה שהגיעה לערב ב"חרדת קודש של הקראת דבר אלוהים בפומבי כמו במקדש. אני מאמינה בכוח דבר אלוהים להושיע ולשנות חיים".

קרלוס, ערבי- משיחי מחיפה הצטרף למילותיה של יעל והוסיף :

" השירים היו מושרשים על דבר אלוהים, וזה גרם לי להתמסר לשירה. הלוואי שנעשה זאת כל שנה ונתאחד בתפילה למען ארצנו, יהודים וערבים כאחד".

Photo: KNI Staff

תרומת הקהילה המשיחית במימון האירוע-

טרם הקונצרט, בית הספר יובל  "וצוות FIRM  " פרסמו הודעה לקהילות המשיחיות בארץ:  "נשמח לראותכם מצטרפים למאמינים אחרים בארץ, תומכים, נוכחים ואפילו עוזרים במימון האירוע".

ואכן, קהילות וארגונים מקומיים נרתמו גם כן כדי לסייע ולתמוך גם בצד הפיננסי.

מעודד לראות שיתופי פעולה ועזרה הדדית מסוג בגוף המשיח המקומי.

הקונצרט הוקלט ודיסק יוצא בהמשך.

לצפייה בטעימה וסיקור מהקונצרט-