קמפיין נגד אפליה – נשארנו יהודים

היהודי הממוצע סבור שאי אפשר להיות יהודי ולהאמין בישוע. סברה זו גורמת לאי-הבנה גדולה בחשיבה היהודית על היהודים המאמינים בישוע.

שורשיה של אי-הבנה זו טמונים באפליה, ברדיפות, באינקוויזיציה, בפוגרומים ובמעשים נוספים מעין אלה שנעשו בשם של ישוע ומהם סבל העם היהודי כמעט אלפיים שנה – פצע גדול בנשמה היהודית. דפוס חשיבה מעוות זה מביא יהודים לחשוב שאמונה בישוע מבטלת את יהדותם. דפוס חשיבה זה גם גורם לרדיפות ואפליה כאן בארץ, ובכלל זה לניסיונות שיטתיים למנוע מיהודים המאמינים בישוע לעלות לארץ.

יהודים המאמינים בישוע יודעים כמובן שיהודי יכול להאמין בישוע ולהישאר יהודי. יהודים המאמינים בישוע מרגישים קשר חזק יותר – ולא פחות – ליהדות. הם ציוניים יותר, אהבתם לאלוהי אברהם יצחק ויעקב גדולה יותר משהייתה לפני שקיבלו על עצמם את האמונה המשיחית.

איך אפשר לתקן את דפוס החשיבה הטועה הזה בן כמעט 2,000 שנה?

  1. דרך אחת היא לפרסם מאמרים וסיפורים בתקשורת הישראלית – בעיקר בעברית – על החיים של היהודים המשיחיים בארץ המאמינים באלוהים אחד ורואים את עצמם יהודים לחלוטין. הם מנהלים אורח חיים יהודי (בדרך כלל לא דתי), חוגגים את חגי ומועדי ישראל, מכבדים את השבת, לומדים את התנ"ך ועוד. הם וילדיהם משרתים בכבוד בצה"ל, ולעיתים קרובות עולים לדרגות קצונה. הם עובדים ותורמים לכלכלה, ויהודים משיחיים רבים עושים שירות למופת כמו במתן סיוע הומניטארי. הסיפורים האלה יכולים להוכיח שיהודים המאמינים בישוע הם בעלי ערך ותורמים לחברה הישראלית.
  2. לצד התמונה החיובית הזו, המאמרים גם יראו כיצד בדיוק אותם בעלי ערך שתורמים לחברה הישראלית מופלים לרעה ואפילו נרדפים בגלל אמונתם, לפעמים באלימות. נוסף על כך, בקשתם של יהודים משיחיים מארה"ב וממדינות אחרות לעלות לארץ נשללת באופן שיטתי.  זה לא בסדר ולא צודק.

קבוצת פעילים כאן בארץ השיקה קמפיין במטרה לתקן את דפוס החשיבה הטועה הזה. אנחנו מאמינים שזהו הרצון של אלוהים והעיתוי הנכון מאת אלוהים. אנחנו מכנים את הקמפיין הזה בשם "נשארנו יהודים" – אנחנו מאמינים בישוע ונשארנו יהודים. חברי ועדת ההיגוי כוללים את כלב מאיירס, מתי שושני, יובל ינאי, אן קרול, אריק וטרי מוריי ואחרים .

שכרנו משרד ישראלי ליחסי ציבור כדי לקדם את הקמפיין. בסוף נובמבר 2017 העביר המשרד כתבות לעיתונות הישראלית שהופיעו בעמוד הראשי של עיתון "הארץ" וכן במהדורה באנגלית של העיתון, ב"ג'רוזלם פוסט" (שתי כתבות עיקריות ודבר העורך שהביע תמיכה גרמו לכך שתריסר מכתבים לפחות נשלחו לעורך בנושא "יהודים משיחיים"), בניוזוויק, ב- Yahoo! ובפרסומים נוספים בשוודיה ובגרמניה. זה היה המיני-קמפיין הראשון שלנו ומתוכננים קמפיינים נוספים.

אנחנו מחפשים מועמדים מתאימים נוספים לראיין לקמפיין –  כמפורט לעיל בנקודות 2+1. אנחנו מעדיפים מועמדים דוברי עברית או עולים דוברי עברית רהוטה.

אנא התפללו עבור קמפיין זה. זוהי משימה ענקית. באופן טבעי זה יכול לקחת עשרות שנים עד שדפוס חשיבה של עם שלם ישתנה בנוגע לנושא רגיש מאוד. אנחנו מאמינים, בעזרת האל, שזה ייקח הרבה פחות זמן.

אם אתם מכירים יהודים משיחיים שיכולים להיות מועמדים טובים למאמרים בתקשורת הישראלית, או אם אתם רוצים לתרום לעניין, אנא צרו קשר עם אריק מוריי emorey43@yahoo.com.

"אֲנִי לְפָנֶיךָ אֵלֵךְ וַהֲדוּרִים (אֲוַשֵּׁר) [אֲיַשֵּׁר] דַּלְתוֹת נְחוּשָׁה אֲשַׁבֵּר וּבְרִיחֵי בַרְזֶל אֲגַדֵּעַ" (ישעיהו מה 2).