קמפיין נגד אפליה – גם אנחנו יהודים

היהודי הממוצע סבור שאי אפשר להיות יהודי ולהאמין בישוע. סברה זו גורמת לאי-הבנה גדולה בדפוס החשיבה היהודי בנוגע ליהודים המאמינים בישוע.

שורשיה של אי-הבנה זו טמונים ברדיפות שמהן סבל העם היהודי בשם ישוע כמעט 2,000 שנה – פצע גדול בנשמה היהודית. דפוס חשיבה זה מביא יהודים לחשוב שאמונה בישוע מבטלת את יהדותם, דבר המהווה מכשול גדול לאמונה המשיחית ולבשורה. דפוס חשיבה זה גם גורם לרדיפות ואפליה בישראל, ובכלל זה לניסיונות שיטתיים למנוע מיהודים המאמינים בישוע לעלות לארץ.

יהודים המאמינים בישוע יודעים שאין בסברה זו אמת. לעתים קרובות אנחנו מרגישים יהודים יותר – ולא פחות, אנחנו מרגישים ציונים יותר וקרובים לאלוהי אברהם, יצחק ויעקב הרבה יותר מאשר היינו לפני שקיבלנו על עצמנו את האמונה המשיחית.

איך אפשר לתקן את דפוס החשיבה הטועה הזה בן כמעט 2,000 שנה?

  1. דרך אחת היא לפרסם מאמרים וסיפורים בתקשורת הישראלית – בעיקר בעברית – על החיים של היהודים המשיחיים בארץ, הרואים את עצמם יהודים לחלוטין, מנהלים אורח חיים יהודי (חוגגים את החגים, מכבדים את השבת וכו'), משרתים בצה"ל, תורמים לכלכלה והתנהגותם ראויה למופת אם באמצעות סיוע הומניטארי ואם בדרך אחרת. הסיפורים האלה יכולים להוכיח שיהודים המאמינים בישוע הם בעלי ערך ותורמים לחברה הישראלית.
  2. לצד התמונה החיובית הזו, המאמרים גם יראו כיצד אותם בעלי ערך שתורמים לחברה הישראלית מופלים לרעה – אפילו נרדפים בגלל אמונתם, לפעמים באלימות. נוסף על כך, באופן שיטתי נדחית בקשתם של יהודים משיחיים מארה"ב וממדינות אחרות לעלות לארץ. זה לא בסדר ולא צודק.

קבוצת פעילים כאן בארץ ובהם כלב מאיירס, מתי שושני, יובל ינאי, אן קרול, אריק וטרי מוריי ואחרים השיקו פרויקט שנועד בדיוק לשם כך. לציבור אנחנו "קמפיין נגד אפליה – גם אנחנו יהודים", אבל בינינו אנחנו קוראים לעצמנו "נשארנו יהודים". אנחנו מאמינים בישוע ונשארנו יהודים.

שכרנו משרד ישראלי ליחסי ציבור כדי לקדם את הקמפיין. המשרד הזה דאג לאחרונה לפרסם כתבות בעיתונות הישראלית על רבקה פלואר, יהודייה שבדית ובתו של ניצול שואה, שנשללה בקשתה לעלות לארץ בשל חשד שאביה המיר את דתו (דבר שלא עשה). היא גורשה מישראל ונמנעה ממנה אפילו אשרת תייר. הכתבה הופיעה בעמוד הראשון של עיתון "הארץ" (ב-20 בנובמבר), וכן במהדורה באנגלית של "הארץ", "ג'רוזלם פוסט", ניוזוויק, Yahoo!‎ ופרסומים נוספים בשוודיה ובגרמניה. זה היה המיני-קמפיין הראשון שלנו.

אנחנו מחפשים מועמדים מתאימים נוספים לקמפיין, כפי שתואר לעיל, רצוי שיהיו דוברי עברית או עולים דוברי עברית רהוטה.

אנא התפללו עבור קמפיין זה. זוהי משימה ענקית, וייתכן שיידרשו עשרות שנים כדי לשנות דפוס חשיבה של עם שלם בנוגע לנושא רגיש מאוד. אנחנו מאמינים, בעזרת האל, שזה ייקח הרבה פחות זמן.

אם אתם מכירים יהודים משיחיים שיכולים להיות מועמדים טובים למאמרים בתקשורת הישראלית, או אם אתם רוצים לתרום לעניין, אנא צרו קשר עם אריק מוריי, emorey43@yahoo.com.